“Αυτοχειρία” Ολυμπιακού στη Σερβία

Ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να φύγει με το διπλό από την Σερβία, ωστόσο ήρθε ισόπαλος 2-2 με την Μπάτσκα Τόπολα. Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με δύο γκολ, έμειναν με δέκα παίκτες στο 70′ μετά την μείωση του σκορ και στο φινάλε δέχθηκαν και την ισοφάριση.Ο Μασούρας έπειτα από ασίστ του Ποντένσε άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, με τον Πορτογάλο να είναι εκείνος που έγραψε το 2-0 στο 57ο λεπτό. Η Μπάτσκα Τόπολα αντέδρασε και στο 63′ μείωσε σε 2-1 με τον Ντάκοβατς. Οι ερυθρόλευκοι αγωνίζονταν με δέκα από το 70′ εξαιτίας της αποβολής του Ντόη, με τους Σέρβους να ισοφαρίζουν τελικά με τον Ντάκοβατς στο 90′.

Το παιχνίδι είχε σασπένς μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα. Η κάθε ομάδα είχε από μία στιγμή για ένα ακόμη γκολ, ωστόσο το 2-2 παρέμεινε έως το τελευταίο σφύριγμα.

ΜΠΑΤΣΚΑ ΤΟΠΟΛΑ: Ίλιτς, Τσβέτσκοβιτς, Κάλουσιτς, Άντονιτς, Πέτροβιτς, Ραντίν (88′ Μιρτσέβσκι), Στόγιτς, Ντάκοβατς, Στάνιτς (79′ Πάντονιτς), Γιοβάνοβιτς (87′ Σος), Ράκονιατς (90+3′ Βλακούκιν)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ντόη, Ρέτσος, Κίνι, Καμαρά, Έσε, Φορτούνης (74′ Αλεξανδρόπουλος), Ποντένσε (63′ Γιόβετιτς), Μασούρας (63′ Σολμπάκεν), Ελ Κααμπί (74′ Πορόσο)

To πρόγραμμα:

• Φράιμπουργκ – Γουέστ Χαμ 1-2 (49′ Σάλαϊ / 8′ Πακετά, 66′ Αγκέρντ)
  • Μπάτσκα Τόπολα – Ολυμπιακός 2-2 (63′ Τζάκοβατς, 90′ Πάντοβιτς / 16 Μασούρας, 57′ Ποντένσε)
  • 26/10 19:45 Ολυμπιακός – Γουέστ Χαμ
  • 26/10 19:45 Μπάτσκα Τόπολα – Φράιμπουργκ
  • 09/11 22:00 Φράιμπουργκ – Μπάτσκα Τόπολα
  • 09/11 22:00 Γουέστ Χαμ – Ολυμπιακός
  • 30/11 19:45 Φράιμπουργκ – Ολυμπιακός
  • 30/11 19:45 Μπάτσκα Τόπολα – Γουέστ Χαμ
  • 14/12 22:00 Γουέστ Χαμ – Φράιμπουργκ
  • 14/12 22:00 Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα