SL2 Νίκησε κι ένα βήμα από άνοδο η Καλλιθέα

Με δύο γκολ του Γιάννη Λουκίνα, ένα στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου η Athens Kallithea επικράτησε με 2-0 του Ιωνικού εκτός έδρας και βρίσκεται με το ένα πόδι στην  Super League καθώς θέλει μόλις 1 βαθμό στα δύο ματς που απομένουν για να πέσει η αυλαία στο πρωτάθλημα.

Ιωνικός (Σπανός): Γκέλιος, Τασουλής, Πογοσιάν (80′ Γουακάσο), Σαλίνας, Γιακουμάκης, Γκίνη (46′ Σερπέζης), Ιωαννίδης (71′ Λινάρδος), Ούγκο Σόουζα, Μπορτναγκαράι, Δρίτσας, Ζάχαβι (46′ Οικονομόπουλος)

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μεχίας, Τσιβελεκίδης (33′ Μαρότα), Καινούργιος (46′ Μανθάτης), Ουές, Ματίγια, Νταμιάν Σίλβα, Μουστακόπουλος (66′ Τόρρες), Ντεμέτριους (66′ Μουτίνιο), Κυνηγόπουλος (17′ Βασιλόγιαννης), Λουκίνας.

Σώθηκε και μαθηματικά ο ΠΑΟΚ Β’

Στη Μυτιλήνη ο Αιολικός υποδέχτηκε τον ΠΑΟΚ Β’ με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 2-1 και να φτάνουν και μαθηματικά στη σωτηρία τους. Οι παίκτες του Αλεξιάδη κατάφεραν σε πέντε λεπτά να φτάσουν στην ανατροπή.

Στο πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ Β’ απείλησε πρώτος με κεφαλιά του Μπράντονιτς στο 14′ η οποία σταμάτησε στο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι εν τέλει πήραν το προβάδισμα στο 34′ με σουτ από τον Ζάκαριτς.

Αιολικός (Γράφας): Ντόκιτς, Αλιατίδης, Γιοκέ, Ζάκαριτς, Μπενίτεζ (83′ Κριμιζάς), Ιγκνάτοβιτς, Καρανίκας, Μπαλογιάννης (78′ Χαμίντοβιτς), Τριανταφυλλάκος (63′ Σίνιτς), Νούλας, Ουνγιαλίδης

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Μοναστηρλής, Μανωλιούδης (63′ Παναγιώτου), Τασιούρας, Κωττάς, Παντεκίδης (63′ Δεληγιάννης), Γιαξής, Γρόσδης, Σπυράκος (63′ Σαποβάλοφ), Τσοπούρογλου, Μπράντονιτς (46′ Γκούμας), Κανίς (85′ Σμυρλής)