Η Φήκη πήρε μέγα-διπλό στον Παλαμά !

Καθάρισε τη νίκη με 2-3

Ανήκουστα και περίεργα συμβάντα στο σημερινό αγώνα της Φήκης  με τον Ατρόμητο στο γήπεδο Παλαμά για την 18η αγωνιστική του 3ου ομίλου.

Πέρα απ όσα κατήγγειλαν οι άνθρωποι του ΠΟΦ για την επίθεση αγνωστων που άρπαξαν από τον Γενικό  Αρχηγό της Τρικαλινής ομάδας τις κάρτες υγείας συγκεκριμένων  (βασικών) ποδοσφαιριστών της ομάδας, υπηρξε και συνέχεια στο γήπεδο με αποδοκιμασίες και πολύ θερμό κλίμα   και μέσα αλλά  κι έξω απ τον αγωνιστικό χώρο. Αξίζει να σημειώσουμε πως στα γκολπόστ της Φήκης κάθισε ο Περκας , αφού ο ντάσκας  δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής, και μαζί του  άλλοι 3 βασικοί -λόγω της κλοπής καρτών Yγείας…

Οι “κόκκινοι” πάντως έδειξαν την αγωνιστική τους υπεροχή και καθάρισαν τη νίκη με 2-3 αφήνοντας τους Παλαμιώτες στη δίνη του υποβιβασμού και σε μεγάλη γκρίνια. Το Α’ ημίχρονο είχε μόλις ένα γκολ, το πέτυχαν οι Φηκιώτες και προηγήθηκαν  στο 28′ με τον Τσιαφίτσα . Το 0-1 ήταν μόνο η αρχή , καθώς στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 75′ ο Ζέρβας έκανε το 0-2 και λίγο αργότερα στο 82′ συγκεριμένα ο ίδιος παίκτης πέτυχε και το 0-3. Ωστόσο, στο τελευταίο πεντάλεπτο βγήκε αντίδραση από την ομάδα του Παλαμά   και με τα γκολ του  Οικονόμου, στο 85′ και 90′, διαμορφώθηκε το τελικό 2-3.