Ισοπαλία η γυναικεία με την ΑΕΚ

Τα κορίτσια των Τρικάλων απέσπασαν βαθμό στην Αθήνα παίζοντας με την ΑΕΚ. Το ματς κόλλησε στο 1-1 από το ημίχρονο με τα γκολ της Στεργιούλη και Μπριάνα

Στο 5ο μόλις λεπτό η Στεργιούλη κέρδισε την μπάλα από την αντίπαλη τερματοφύλακα και σκόραρε στην κενή εστία.
Στη συνέχεια η ΑΕΚ προσπάθησε να αντιδράσει και στο 20’ η Παναγιωτοπούλου έκανε την επέμβαση του αγώνα σε κεφαλιά της Κόλια.
Στο 45’ η Μπριανα εκμεταλλεύτηκε την μοναδική ίσως αδράνεια της άμυνας και με συρτό σουτ έκανε το 1-1.
Στο δεύτερο ημιχρονο η ΑΕΚ είχε την κυριαρχία με τα κορίτσια μας να προσπαθούν να διαχειριστούν την κούραση και να παίζουν με αντεπιθεσεις.
Σε αυτό το χρονικό διάστημα η ΑΕΚ δεν είχε κάποια κλασική ευκαιρία πέρα από μακρινά σουτ που εξουδετέρωνε σταθερά η Παναγιωτοπούλου.
Το τελος του αγώνα βρήκε την ομάδα μας με τον πρώτο εκτός έδρας βαθμό μετά από τρεις αγωνες που χάθηκαν στο 94’ στον ΠΑΟΚ,στο 98’ στη ΡΕΑ και στο 83’ στον ΟΦΗ.Η σύνθεση των Τρικάλων:(Γ.Λουλες) Παναγιωτοπούλου,Γεωργούλα,Στεργιούλη(65’ Βαΐτση),Σμιλικοβιτς,Κεχαγιά,Μπέου,Τσούνη,Τζιώρα(82’ Κυριζακη),Ζώτου(88’ Πιπερά),Κωστοπούλου,Μπουζίνου.