Εχασε στο 90′ το Ελευθεροχώρι στην Κατερίνη

Σε ήττα υποχρεώθηκε η ομάδα του ΕλευθεροχωρίουΠαίζοντας στην Κατερίνη με τον Πιερικό οι Μαύροι Αετοί ηττήθηκαν με 1-0   από γκολ που δέχθηκαν στο τελευταίο λεπτό. Το ματς και το πρωτάθλημα  στην 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το γκολ νικητήριο γκολ  πέτυχε ο Κοκονοζι στο 90′ με σέντρα σουτ αιφνιδιάζοντας τον γκολκίπερ Θεολόγη

Το «φιλμ» του αγώνα
3′ Εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου, η μπάλα έφτασε στον Καρτσαμπά που έκανε το απευθείας μονοκόμματο σουτ και την έστειλε ψηλά άουτ.
17′ Σουτ του Ιωάννου, η μπάλα έφυγε άουτ.
20′ Ο Τσιγάρας έκανε το σουτ, η μπάλα όμως πέρασε άουτ.
29′ Σουτ του Ιωάννου, η μπάλα κατέληξε άουτ.
34′ Σουτ του Τσιώλη, απέκρουσε σωτήρια ο Σοϊλεμέζογλου, κρατώντας το μηδέν στα καρέ του.
36′ Σουτ του Ιωάννου, η μπάλα έφυγε άουτ.
56′ Σουτ του Συμεωνίδη, έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων, σε μια φάση που ίσως ο ποδοσφαιριστής του Πιερικού θα έπρεπε να τροφοδοτήσει τους αφύλακτους συμπαίκτες του.
57′ Εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου, ο Κραγιόπουλος έπιασε την κεφαλιά, με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Θεολόγη.
65′ Σουτ του Σεχολάρι, η μπάλα έφυγε άουτ.
70′ Σουτ του Σεχολάρι, η μπάλα πέρασε άουτ

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Μιχάλης Ζιώγας): Σολεϊμέζογλου, Τσιώμης (82’ Μάρκου), Μπαρούτας, Νταντίμης, Κραγιόπουλος, Καρτσαμπάς, Συμεωνίδης (72’ Κολομπάκης), Λούγκος, Σεχολάρι, Παπαδόπουλος, Λαζόπουλος (61’ Κοκονόζι)

ΜΑΥΡΟΙ ΑΕΤΟΙ  (Νίκος Μανούρας): Θεολόγης, Τσιγάρας, Νασιάκος, Ρούμπας, Αετόπουλος, Κεχαγιάς, Φλιούκας (87’ Μουρίκης), Βερβέρας (68’ Γιαννούλας), Τσιώλης, Ιωάννου (75’ Καραστέργιος), Σιαμπάνης