Με ήρωα τον Γκουλιώνη στον τελικό τα Μετέωρα

Άφησαν εκτός τα αξιόμαχα Σαράγια

Μετά από ένα μοιρασμένο παιχνίδι στην κανονική διάρκεια και την παράταση που τελείωσαν 1-1 η αναμέτρηση ανάμεσα στα Μετέωρα και τα Σαράγια κρίθηκε στην διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί ο Θέμης Γκουλιώνης απέκρουσε τα πέναλτι των Μπαλάφα και Ράπτη και έδωσε στην ομάδα του την πρόκριση για τον τελικό της Μεγάλη Τρίτης όπου τα Μετέωρα θα αντιμετωπίσουν για τον τίτλο τον Διγενή Νεοχωρίου.

Τα Μετέωρα άνοιξαν το σκορ στο 5′ μετά απο πέναλτι που παραχώρησε ο Αλεξόπουλος ανατρέποντας τον Ψαθογιαννάκη. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε εύστοχα ο Κοτσιλιάνος.

Τα Σαράγια απάντησαν με γκολ του Μπαλάφα και το ματς ήταν μοιρασμένο στην συνέχεια με τα Σαράγια να διαμαρτύρονται έντονα για γκολ που τους ακυρώθηκε στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας,  όταν ο Κοθράς πήρε επαναφορά μετά από πρόσκρουση της μπάλας στο δοκάρι και σκόραρε , αλλά προς έκπληξη όλων ο κ Κουτσάγιας έδειξε επιθετικό φάουλ!.