Διακρίσεις αθλητών του ΖΕΥΣ στα “Σπανίδεια”

Ο ΓΑΣ ΖΕΥΣ συμμετείχε στους αγώνες με την ονομασία   ΄ ΣΠΑΝΙΔΕΙΑ’’

Τα ΄΄ ΣΠΑΝΙΔΕΙΑ’’ που διεξάγονται κάθε χρόνο στη Θεσσαλονίκη , και αποτελούν κριτήριο για την συγκρότηση των Εθνικών Ομάδων στίβου. Ο ΓΑΣ ΖΕΥΣ συμμετείχε στους αγώνες με έξη αθλητές που κατέκτησαν συνολικά τέσσερα μετάλλια με εξαιρετικές επιδόσεις. Με τον κόσμο να αγκαλιάζει τις προσπάθειες των αθλητών και των αθλητριών, πολλοί ήταν αυτοί που ξεχώρισαν χάρη στις επιδόσεις τους, ανεβάζοντας ακόμα πιο ψηλά τον πήχη της διοργάνωσης. Αναλυτικά.

Η ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ  στον ακοντισμό νεανίδων , σημείωσε μεγάλη επίδοση με 47,05 μέτρα , που αποτελεί νέο ατομικό ρεκόρ και κατέλαβε την πρώτη θέση.

Η ΚΑΤΣΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ επίσης στον ακοντισμό αλλά στην κατηγορία γυναικών, ήταν δεύτερη με εξαιρετική επίδοση 48,58 μέτρα .

Η ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ στην σφυροβολία γυναικών πέτυχε επίδοση 53,67 μέτρα, που της έδωσε το αργυρό μετάλλιο.

Η ΠΛΕΞΙΔΑ ΝΤΑΝΙΕΛΑ στην σφυροβολία νεανίδων κατέκτησε την δεύτερη θέση με επίδοση 48,83 μέτρα.

Ο ΜΕΝΓΚΛΕΜΠΕΗ ΓΙΑΝΝΗΣ στην σφυροβολία ανδρών κατέκτησε την τέταρτη θέση με επίδοση 65,40 μέτρα .

Ο ΣΑΝΤΗΣ ΧΑΡΗΣ στην σφαιροβολία ανδρών ήταν έκτος με επίδοση 13,72 μέτρα.

Ένας ακόμη αθλητής του ΓΑΣ ΖΕΥΣ ο ΚΑΡΥΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ αγωνιζόμενος στους Ιόνιους αγώνες στην Λευκάδα, στο αγώνισμα της σφαιροβολίας ανδρών κατέκτησε την πρώτη θέση με επίδοση 13,33 μέτρα.