“Κόλλησαν” στο μηδέν τα Τρίκαλα!

SONY DSC

Αναπάντεχη λευκή ισοπαλία για τα Τρίκαλα με τον Αγροτικό Αστέρα.

Έχασαν και άλλο την επαφή με την κορυφή τα Τρίκαλα μετά την λευκή ισοπαλία με τον Αγροτικό Αστέρα που είχε ως ήρωα τον τερματοφύλακα γιο του προπονητή της Κέρκυρας Βοσνιάδη. Οι “κυανέρυθροι” ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, έχασαν μεγάλες ευκαιρίες με κορυφαία αυτή του Κουσκουνά στο 34′ ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Βοσνιάδη στην εσχάτη των ποινών.

Το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε τους Τρικαλινούς φιλάθλους να αποδοκιμάζουν τον προπονητή Γιώργο Μαραντά.

Κάντε κλικ στο sportrikalaradio.gr για την μετάδοση

20′ Σουτ του Ριζογιάννη απο μακριά άουτ

34′ Πέναλτι καθαρό για τα Τρίκαλα με τον Μπίτανγκ να ανατρέπει τον Βρούτσινα.

34′ Ο Κουσκουνάς εκτελεί το πέναλτι αλλά ο Βοσνιάδης αποκρούει!!! Μεγάλη χαμένη ευκαιρία

42′ Ο Βρούτσινα με ωραία ενέργεια αποφεύγει τον Σκλιοπίδη και σουτάρει μόλις άουτ

45΄ Νέα καλή στιγμή για τα Τρίκαλα όταν ο Δουκάκης σούταρε άουτ απο θέση τετ α τετ μετά απο κάθετη μπαλιά του Στεφάνοβιτς!

50′ Γυριστό σουτ Βελλίδη άουτ

55′ Γύρισμα Βρούτσινα απο κοντά, κοντράρει η μπάλα σε αμυντικό και κόρνερ

56′ Κεφαλιά Σαρακατσάνου μπλοκάρει ο Βοσνιάδης

59′ Κράτημα Βρούτσινα απο τον Καπία πριν πλασάρει μόνος απέναντι στον Βοσνιάδη, ο διαιτητής δεν δίνει κάτι

64′ Σουτ του Φαγιέ άουτ

83′ Αδύναμο πλασέ Κουσκουνά απο καλή θέση δεν ανησυχεί ο Βοσνιάδης

84′ Κακό κοντρόλ του Ναβάρο πριν σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, μαζεύει ο Βοσνιάδης

90′ Κεφαλιά Βρούτσινα πάνω στον Βοσνιάδη

Διαιτητής της συνάντησης  ο κ. Μιχαηλίδης (Βοιωτίας) με βοηθούς τους κ.κ. Πρέντζα (Δυτικής Αττικής), Δουλγεράκη (Αν. Αττικής). 4ος διαιτητής ο κ. Ρόντσης (Καστοριάς). Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 85′ ο Αμαραντίδης ενώ  κάρτες  είδαν ακόμη  οι Βρούτσινα, Σαρακατσάνος, Κοντοδήμος, Φαγιέ  (ΑΟΤ) και οι  Σαμουηλίδης, Καθάριος, Σκλιοπίδη, Βοσνιάδης  (Αγρ. Αστέρας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΟ Τρίκαλα (Γ. Μαραντάς): Χιώτης, Λαμπάκης,Σαρακατσάνος, Κουμπαρούλης (62′ Φαγιέ), Κοντοδήμος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Δουκάκης (80′ Ναβάρο), Στεφάνοβιτς (65′ Σερτζίνιο), Βρούτσινα

Αγροτικός Αστέρας (Κ. Γεωργιάδης): Βοσνιάδης, Μπάρμπας, Καπίας, Μακρυδημήτρης, Αμαραντίδης, Σκλιοπίδης, Σαμουηλίδης, Ντάβιντοφ (70′ Θεοδωρίδης), Βελλίδης (90′ Καραντασιάδης), Καθάριος (55′ Τοπούζης), Μπίτανγκ