Ήττα των κοριτσιών στο Ηράκλειο – Mε 3-2 από τον ΟΦΗ

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση της  Τετάρτης η γυναικεία ομάδα των Τρικάλων αντιμετώπισε τον ΟΦΗ στην Κρήτη και ηττήθηκε με 3-2 σε ένα από τα πιο συναπρπαστικά ματς της σεζόν.

Τα Τρίκαλα μάλιστα ξεκίνησαν ιδανικά καθώς μόλις στο 6ο λεπτό η  Μπουζίνου άνοιξε το σκορ  κάνοντας το το 0-1 , ακολούθησαν δύο γκολ της Ρμπάνσκα  και η  Μπετανκούρ έκανε το 1-2 στο 23’ όμως το ημίχρονο έληξε με 2-2.
Στο 72´ η ομάδα των Τρικάλων  είχε ευκαιρία να προηγηθεί αλλλά υπηρξε χαμένο πέναλτι από την Μπετανκούρ που στη συνέχεια της φάσης τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε.Το γκολ της νίκης του  ΟΦΗ στο 82’ με πέναλτι, όταν η Καλαμπέροβα ανατράπηκε εντός περιοχής και η Νικόλ Ριμπάνσκα ευστόχησε στην εκτέλεση πετυχαίνοντας και χατ τρικ.
ΟΦΗ (Κ. Παντζαρίδης): Γκάρτνερ, Πατερνά, Γουνάκη, Κυδωνάκη, Κουκουλάκη, Πέιου, Ζέρβα, Δρακογιαννάκη, Καλαμπέροβα, Μουστάκ, Ριμπάνσκα.

Τρίκαλα(Γ.Λουλές)Παναγιωτοπουλου,Στεργιούλη,Κεχαγιά,Σμιλικοβιτς,Μπέου,Τσούνη,Τζιώρα,Κωστοπούλου,Μπουζίνου,Μπετανκούρ,Βαΐτση. Αγωνίστηκαν και  οι Γεωργούλα,Ζώτου,Κυριζάκη,Πιπερά.

Η διοίκηση ευχαρίστησε τον ΟΦΗ για τη φιλοξενία : «Για ακόμη μία φορά εξαιρετική η φιλοξενία του ΟΦΗ που συνεχίζει την παράδοση των μακροχρόνιων δεσμών των δυο ομάδων.»