Η Φήκη 1-3 μέσα στο Νεοχώρι και πέρασε τελικό

Στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Τρικάλων για δεύτερη σερί χρονιά θα βρεθεί η Φήκη και θα υπερασπιστεί τον τίτλο της. Παίζοντας εκτός έδρας τον δεύτερο ημιτελικό ο ΠΟΦ κέρδισε 1-3 τον Διγενή Νεοχωρίου μέσα στο Νεοχώρι, σ’  ένα ματς που πήγε στα “μέτρα” του από την αρχή .

Μόλις στο 3’ ο Καλαμαράς  είδε τον Κουστόπουλο εκτός εστίας, έπιασε σουτ από 40 μέτρα και πλάγια και πέτυχε το 0-1 βάζοντας μπροστά την Φήκη.

Στο  23ο λεπτό μετά από πλάγιο άουτ, ο Νίκος Σκόνδρας δέχτηκε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και πέτυχε εύκολα  το 0-2 με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο Η νίκη πρόκριση της Φήκης εδραιώθηκε στο 75’ και με τρίτο γκολ καθώς ο Νίκος Σκόνδρας έδωσε ιδανικά την μπάλα στον Σιαμαντά κι αυτός με τη δεύτερη νίκη τον γκολκίπερ γράφοντας το 0-3. Στο 89 ο Βαρναβίδης πέτυχε το γκολ της τιμής για την ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.