Ηττα για τον Μπασκετικό στον Αλμυρό και 5η θέση

Ο μπασκετικός ΑΟΤ γνώρισε την  ήττα με σκορ 88-74  στον Αλμυρό  και χάλασε  το σερί των νικηφόρων αποτελεσμάτων ενώ  έχασε και τη διαφορά που πήρε στο αντίστοιχο ματς του Α Γύρου. Το Τρικαλινό συγκρότημα ήταν μονίμως πίσω στο σκορ οι γηπεδούχοι έδειξαν καλή επαφή με το καλάθι και άνοιξαν τη διαφορά στην τρίτη περίοδο.Πάντως ο  ΓΣ Σοφάδων επέστρεψε στο  δρόμο των επιτυχιών λυγίζοντας στην έδρα του με 83-65 τον ΓΑΣ Άμφισσας.Στην Αγριά, η τοπική ομάδα έδειξε τα δόντια της  απέναντι στο IBC (ΣΚ Ιωάννινα), αλλά τελικά δεν βρήκε τις λύσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο, μένοντας από δυνάμεις και  ο ΣΚ Ιωαννίνων επικράτησε με 84-71 Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, το  εξ΄αναβολής παιχνίδι  την Τετάρτη 25/1 με τα Ιωάννινα BC, είναι κρίσμο και κομβικό  για τον Α Ο Τ.

Τα δεκάλεπτα 29-22, 44-39, 67-59, 88-74

Αλμυρός:(Νανης):Κοντοστάθης 19(3), Μυλωνάς, Μαμουρας 4(1), Μασούρας, Σερμετης 4, Παπούλιας 19(2), Μαστελλος, Γωγουλας, Βαλαμουτης 3(1), Τσάβες, Πολίτης 23(4), Τάσσος 16

ΑΟΤ:(Παπαδημητρίου):Φρυδας, Τσιτσάνης 3, Λεπενιωτης 9, Γκαντιας 5, Αργύρης 16(3), Σουλκο 20(1), Ευαγγελακοπουλος,Τζιαννης 7(1), Κολότσιος 6(2),Τζοελ Ταμ 4, Αγγελακοπουλος 4

12. Νίκαια 2012-

ΑΟ Τρίκαλα και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο. Η Νίκαια 2012 έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα