Ασκληπιός : Νίκησαν οι Γυναίκες, ήττα για Κορασίδες

Με μια νίκη και μια ήττα τελείωσαν για το 2022 τις υποχρεώσεις τους τα κορίτσια του Ασκληπιού. To ενημερωτικό δελτίο του συλλόγου αναφέρει…
 Οι γυναίκες του Ασκληπιού στον τελευταίο αγώνα για 2022 κέρδισαν την ομάδα του Φοίβου Γιαννούλης στη Γιάννουλη με 0-3 σετ παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ και δεν άφησαν την αντίπαλο να διεκδικήσει κάτι παραπάνω απ’ αυτό που πήραν .
Το επόμενο ραντεβού των γυναικών είναι στις 7/1/23 στο κλειστό της Κατσιμιδου με αντίπαλο την Νίκη Βόλου.
ΤΑ ΣΕΤ : 15-25 , 17-25 , 10-25 .
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ: ΜΟΥΖΑΚΙΑΡΗ, ΓΙΑΤΣΙΟΥ, ΔΥΝΤΣΙΚΟΥ, ΤΖΗΜΑ, ΠΑΠΑΓΙΆΝΝΗ, ΠΟΡΦΥΡΉ, ΧΑΛΙΒΙΔΟΥ, ΚΑΝΑΡΙΔΟΥ, ΤΕΡΖΉ, ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΟΥ, ΤΣΙΛΙΚΑ, ΚΟΚΚΑΛΗ .
Οι Κορασίδες στον τελευταίο επίσης αγώνα για το 2022 , αντιμετώπισαν στον Βόλο την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Αργώ και παρά την εξαιρετική εμφάνιση που έκαναν (  με 7 κορίτσια η αποστολή )   ηττήθηκαν με 3-0 σετ . Πολύ κοντά στο σκορ τα σετ , όπως δείχνει και το αποτέλεσμα.
Τα σετ: 25-20, 25-20, 25-23 .
Ο επόμενος αγώνας για τις κορασίδες μας είναι στις 8/1/23 στο κλειστό της Κατσιμιδου με αντίπαλο την Δεσκάτη .
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ: ΠΑΠΑΓΙΆΝΝΗ, ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΛ. ,ΚΟΚΚΑΛΗ ΕΛ. , ΓΟΥΛΑ , ΚΟΥΤΣΙΚΟΥ, ΚΑΡΑΚΟΎΣΗ , ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ