Ισόπαλη ΑΕΛ και Βέροια με γκολ στις καθυστερήσεις (Αποτελέσματα-Βαθμολογία)
Όλα όσα έγιναν την 6η αγωνιστική
Με δύο γκολ που σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις του αγώνα ΑΕΛ και Βέροια αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 στο ντέρμπι της ημέρας. Η Αναγέννηση Καρδίτσας γνώρισε την ήττα από τον ΑΠΟΚ Β ενώ σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η Ξάνθη μέσα στο Πανθεσσαλικό επί της Νίκης Βόλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:
(*) Αλμωπός Αριδαίας – Θεσπρωτός 1-0: Ρόβας (3’)
(*) Νίκη Βόλου – Ξάνθη 0-1: Παπάζογλου (76’)
(*) ΠΑΟΚ Β’ – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1: Παναγιώτου (20’), Κούτσιας (76’ πεν.) – Μπραμπίγια (27’)
(*) ΑΟ Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου 2-0: Κουσκουνάς (81’, 94′ πεν.)
(*) ΑΕΛ –Βέροια 1-1: Ακούνια (92’) – Φοφανά (90’)
(*) Ολυμπιακός Β’ – Πανσερραϊκός 2-1: Κωστή (30’ πεν.), Βοϊλης (52’) – Μαρτσιόνι (47’)
(*) Απόλλων Λάρισας – Ηρακλής 0-1: Καρτσαμπάς (85’)
(*) Ολυμπιακός Βόλου – Πιερικός 0-1: Ζαφειράκης (14’)
Ρεπό: Καβάλα
Η Βαθμολογία
ΟΜΑΔΑ | Β | ΑΓ. | Ν-Ι-Η | ΓΚΟΛ | |
1 | Βέροια | 14 | 6 | 4-2-0 | 10-4 |
2 | Ξάνθη | 13 | 5 | 4-1-0 | 11-1 |
3 | Ολυμπιακός Β’ | 10 | 4 | 3-1-0 | 8-4 |
4 | Αναγέννηση Καρδίτσας | 9 | 5 | 3-0-2 | 10-3 |
5 | Νίκη Βόλου | 9 | 6 | 2-3-1 | 6-3 |
6 | Αλμωπός Αριδαίας | 9 | 6 | 3-0-3 | 6-8 |
7 | ΑΕΛ | 8 | 5 | 2-2-1 | 6-3 |
8 | ΠΑΟΚ Β’ | 8 | 6 | 2-2-2 | 8-7 |
9 | Ηρακλής | 8 | 6 | 1-5-0 | 3-2 |
10 | Πιερικός | 7 | 6 | 2-1-3 | 10-8 |
11 | Θεσπρωτός | 6 | 5 | 2-0-3 | 8-3 |
12 | ΑΟ Τρίκαλα | 6 | 5 | 1-3-1 | 6-5 |
13 | Πανσερραϊκός | 6 | 6 | 1-3-2 | 6-8 |
14 | Ολ. Βόλου | 5 | 6 | 1-2-3 | 6-13 |
15 | Απόλλων Πόντου | 4 | 6 | 1-1-4 | 5-10 |
16 | Απόλλων Λάρισας | 2 | 5 | 0-2-3 | 5-9 |
17 | Καβάλα | 0 | 4 | 0-0-4 | 0-23 |
(*) Δεν υπολογίζεται το παιχνίδι Καβάλα – Αναγέννηση Καρδίτσας που δεν διεξήχθη λόγω αδυναμίας της Καβάλας
(*) Ο πρώτος παίζει μπαράζ ανόδου με τον πρώτο του άλλου ομίλου.
(*) Οι τέσσερεις τελευταίοι υποβιβάζονται. Ολυμπιακός Β’ και ΠΑΟΚ Β’ ούτε προβιβάζονται, ούτε υποβιβάζονται
Η επόμενη αγωνιστική (7η)
Σάββατο 11/12 – Κυριακή 12/12
Ηρακλής – Ολυμπιακός Β’
Βέροια – Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου – ΑΕΛ
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Τρίκαλα
Πιερικός – ΠΑΟΚ Β’
Ξάνθη – Ολυμπιακός Βόλου
Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου
Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας
Ρεπό: Πανσερραϊκός