Νίκη ΑΕΛ στο τοπικό ντέρμπι με Απόλλωνα (Αποτελέσματα-Βαθμολογία)

Νίκες για Αλμωπό, Θεσπρωτό, ισοπαλία στο Ολ. Βόλου-Ηρακλής

Η ΑΕΛ νίκησε εύκολα τον αποδεκατισμένο από τον κορονοϊό Απόλλων Λάρισας με 2-0 πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα μιας και στην πρεμιέρα είχε ρεπό.

Ο Αλμωπός Αριδαίας δεν αντιμετώπισε προβλήματα με τον Απόλλων Πόντου τον οποίο κατέβαλλε με 2-0 ενώ ο Θεσπρωτός νίκησε τον Πιερικό με 1-0.

Στον Βόλο ο Ολυμπιακός του Γιώργου Βαζάκα αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Ηρακλή.

Στα χθεσινά παιχνίδι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων η Βέροια με πέναλτι του Πασά ισοφάρισε σε 2-2 την Νίκη Βόλου και πήρε τον βαθμό ενώ ο επόμενος αντίπαλος του ΑΟ Τρίκαλα, ο Πανσερραϊκός, απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον ΠΑΟΚ Β’ στα παιχνίδια που άνοιξαν σήμερα την 2η αγωνιστική της SL 2.

Στην Καβάλα η Αναγέννηση Καρδίτσας παρατάχθηκε κανονικά στο γήπεδο αλλά οι γηπεδούχοι ουδέποτε εμφανίστηκαν σε αυτό με αποτέλεσμα να κλείσει το φύλλο αγώνος υπερ της. Η τύχη του αγώνα θα αποφασιστεί στα αρμόδια δικαστήρια.

Αναλυτικά η 2η αγωνιστική της SL2:

Κυριακή 14/11/2021

(*) Θεσπρωτός – Πιερικός 1-0:  Σαραντίδης (17’ πεν.)

(*) Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου 2-0: Ρόβας (40’), Καράμπελας (52’)

(*) Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής  1-1: Κουντουριώτης (12’) –Παπαστεριανός (52’)

(*) ΑΕΛ – Απόλλων Λάρισας 2-0: Όγκποε (16’), Γλυνός (87’)

(*) ΑΟ Τρίκαλα – Ολυμπιακός Β’ (Αναβολή για /12)

Ρεπό: Ξάνθη

Σάββατο 13/11/2021

(*) Καβάλα – Αν. Καρδίτσας: Δεν κατέβηκε η Καβάλα

(*) Νίκη Βόλου – Βέροια 2-2: Τζοβάρας (36’), Τσουκαλάς (81’) – Ράμος (29’), Πασάς (95’ πεν.)

(*)ΠΑΟΚ Β’ – Πανσερραϊκός 1-1: Ίνγκασον (52’) – Κανίς (27’)