Κολιτσιδάκης: “Η Δόξα έχει μέλλον”

Οι δηλώσεις του τεχνικού των γηπεδούχων

Μετά το ματς με τον ΑΟΤ ο Θανάσης Κολιτσιδάκης δήλωσε: «Ήταν ένα πολύ αγχωτικό παιχνίδι. Αν και προηγηθήκαμε από το πρώτο λεπτό θα μπορούσαμε να το είχαμε τελειώσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο. Δεν καταφέραμε να βάλουμε δεύτερο γκολ και έμεινε το 1-0 μέχρι το τέλος. Σίγουρα υπήρχε πολύ άγχος, θέλαμε πολύ να κερδίσουμε, βλέπαμε ότι μπορούμε να νικήσουμε, αλλά το ένα γκολ είναι ένα ρευστό αποτέλεσμα που φέρνει άγχος παρότι ο αντίπαλος δεν μας έκανε ευκαιρίες για γκολ. Νομίζω ότι ήταν μια δίκαιη νίκη. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά. Όλοι ήταν όπως θέλω να τους βλέπω. Όπως θέλουμε να βλέπουμε τη Δόξα. Μαχητική , με πάθος, με διάθεση και πίστη για το στόχο που ήταν η νίκη. Αν κάθε φορά που παίζουμε είμαστε έτσι τότε πιστεύω ότι αυτή η ομάδα έχει μέλλον.

Παίκτες σαν τον Νασιμεντο τον Βάντερσον και τον Χάμοντ δίνουν ποιότητα και σιγουριά σε όλη την ομάδα. Για να μην αδικήσω κανένα, όλα τα παιδιά ήταν καταπληκτικά. Κάναμε πάλι δύο αναγκαστικές αλλαγές, με τον Κουκόλη και τον Αγγελόπουλο. Ο Αγγελόπουλος άντεξε ένα ημίχρονο έχοντας πρόβλημα από το πρώτο λεπτό. Όλοι όσοι παίξανε τους αξίζουν συγχαρητήρια και ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι».