Ο Ράντι έδωσε την πρόκριση στον Ολ. Βόλου

Μέσα στην Αταλάντη

Σε μια πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση με πολλά γκολ και αρκετές συγκινήσεις η οποία κρίθηκε στην παράταση, ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν εκείνος που πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου με 2-3.

Οι Βολιώτες ευτύχησαν να αιφνιδιάσουν με το γρήγορο γκολ του Σκοπελίτη στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο, πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί τους, η Αταλάντη έφερε το παιχνίδι στα ίσα με το τέρμα του Χαϊκάλη τρία λεπτά μετά.

Η απάντηση των «ερυθρόλευκων« ήταν άμεση αφού στο 18′ πήραν εκ νέου «κεφάλι» στο σκορ με τον Κουτσιανικούλη.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με γκολ για τους γηπεδούχους που στο 53ο λεπτό επανέφεραν τις ισορροπίες στον αγώνα με τέρμα του Μαλισσόβα και με αυτό το αποτέλεσμα οι δύο ομάδες πήγαν στον εξτρά χρόνο της παράτασης όπου έλυσαν και τις διαφορές τους.

Εκεί ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν «κυνικός» και στο 118ο λεπτό πήρε τη νίκη με γκολ του Ράντι.

Αταλάντη  (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Καπετάνος, Μαρκόπουλος, Πάπος, Λυτάκης, Τσακανίκας, Αντωνόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μαλισσόβας, Δήμος, Αντωνίου, Χαϊκάλης.

Ολυμπιακός Βόλου (Θωμάς Γράφας): Μακρυωνίτης, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Φαζός, Τσιάρας, Σκοπελίτης, Κουτσιανικούλης, Στεφάνοβιτς, Ράντι, Τσίτας.