Πέρασε με “διπλό” απo την έδρα του Καραϊσκάκη

ebe6c7ad3f9e3370869eacbbcdc6297d_L

Ο ΑΟΤ πέτυχε τη δεύτερη εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα

Το  γκολ του Δημητρη Καπού στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης έκρινε το ματς των Τρικάλων με την ΑΕ Καραϊσκάκη

Οι κυανέρυθροι πήραν την πολύτιμη νίκη με 0-1  στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων Αρτας και βγήκαν πιο ψηλά στη βαθμολογία. Ο ΑΟΤ ήταν εμφανώς καλύτερος και κυρίαρχος στο α’ ημίχρονο ενώ στο δεύτερος μέρς έδειξαν  κίνηση και οι γηπεδούχοι όμως το ματς τελικά κρίθηκε από τη φάση του 84 που έδωσε και βαθμούς αλλά και ψυχολογία στην ομάδα.

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

ΠΑΕ Καραϊσκάκης (Σάκης Παπαβασιλείου): Ραχιώτης, Παπανίκου, Τσοντάκης (86’ Τσάκαλος), Καραγιαννίδης, Αβραμίδης, Μακρής, Κόλλινς, Χούσος (69’ Κυριάκης), Δημητριάδης, Γυφτοκώστας (87’ Μουκίδης), Λουκίνας.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Κοτσώνης, Βέρτζος, Ανδρεόπουλος, Γροντής (59’ Τσιάρας), Ντίνας (66’ Χιντζίδης), Καπός, Τόμιτς (85’ Γιαννίτσης), Ζγκούρη.

Το lixe  του αγώνα

Για την 8η στροφή του πρωταθλήματος τα Τρίκαλα δοκιμάζονται στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων στην Άρτα με τον Καραϊσκάκη σε ένα γήπεδο που φέρνει ευχάριστες αναμνήσεις. Εκεί τα Τρίκαλα έκαναν το διπλό της ανόδου στην Β’ Εθνική πριν τρία χρόνια.

(*) Υπό βροχή ξεκίνησε το παιχνίδι.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κΜαλούτας (Ημαθίας) με βοηθούς τους κ.κ.  Παρασίου, Παπαδάκης (Ημαθίας)

Καραϊσκάκης (Σ. Παπαβασιλείου): Ραχιώτης, Παπανίκου,  Τσοντάκης, Καραγιαννίδης, Αβραμίδης,Μακρής, Κόλλινς, Χούσος, Δημητριάδης, Γυφτοκώστας , Λουκίνας

ΑΟ Τρίκαλα (Σωτ. Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Βέρτζος, Κοτσώνης, Ανδρεόπουλος, Ντίνας, Γροντής, Καπός, Τόμιτς, Ζγκούρι

01′ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

04′ Σουτ του Τσοντάκη μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του ΑΟ Τρίκαλα.

09′ Ο Χούσος δοκίμασε το σουτ μέσα από την περιοχή του ΑΟ Τρίκαλα, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία

13′ Ο Τόμιτς επιχείρησε το σουτ μέσα από την περιοχή της ΑΕ Καραϊσκάκης, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δοκάρι.

21′ Κίτρινη Ρόντιον Ζγκούρη

22′ Κίτρινη Τάσος Δημητριάδης

29′ Σε φάση στην μεγάλη περιοχή της ΑΕ Καραϊσκάκης, οι ποδοσφαιριστές του ΑΟ Τρίκαλα ζητούν χέρι του Μακρή, αλλά ο διαιτητής Μαλούτας δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

30′ Εκτέλεση φάουλ με γέμισμα του Γκόλια, ο Καπός έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια της ΑΕ Καραϊσκάκης.

34′ Ο Πάνος δοκίμασε το σουτ από τα όρια της περιοχής της ΑΕ Καραϊσκάκης, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

40′ Δεν μπορεί να βρει αντεπιθέσεις στην κόντρα μέχρι τώρα η ΑΕ Καραϊσκάκης, αλλά και ο ΑΟ Τρίκαλα δεν έχει την κλασική ευκαιρία.

44′ Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια, ο τερματοφύλακας της ΑΕ Καραϊσκάκης, Ραχιώτης, έδιωξε

45′ ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′ ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

48′ Επικίνδυνη σέντρα του Λουκίνα προς την περιοχή του ΑΟ Τρίκαλα, ο Κοτσώνης έδιωξε σε κόρνερ

52′ Γιάννης Λουκίνας

52′ Ο Λουκίνας μπήκε στην μεγάλη περιοχή του ΑΟ Τρίκαλα, έκανε το σουτ και η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

54΄Κίτρινη Άγγελος Βέρτζος

55′ Κίτρινή Βασίλης Γκόλιας

59′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ – Τσιάρας αντί Γροντή

62′ Κίτρινη Γιώργος Μακρής