Μάγγος: “Δώρο τα γκολ από δικά μας λάθη”

Δείτε τις δηλώσεις του προπονητή της Καρδίτσας

Στα λάθη που απέφεραν τα δύο γκολ του ΑΟΤ εστίασε τις δηλώσεις του ο τεχνικός της Αναγέννησης. Αναλυτικά σημείωσε….

«Ήταν ένα εξ’αναβολής ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες-πόλεις που ανέκαθεν ήταν ντέρμπι. Σε αυτά τα ματς δεν παίζουν τόσο ρόλο οι τακτικές αλλά το ποιος έχει το κίνητρο, ποιος το θέλει περισσότερο, το πάθος και ο ποδοσφαιρικός εγωισμός. Αυτό το βγάλαμε έως ένα σημείο. Θεωρώ ότι ήταν ένα ματς ισορροπημένο, με καμία διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες που η μία έχει στόχο την άνοδο και η άλλη την παραμονή. Δύο δικά μας ατομικά λάθη έδωσαν δώρο δύο γκολ στον αντίπαλο και προηγήθηκε. Στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε κάπως καλύτερα, ελέγξαμε το παιχνίδι με προϋποθέσεις όταν ο αντίπαλος δέχτηκε κόκκινη κάρτα, είχαμε 7-8 λεπτά την κατοχή και μπορούσαμε να κάνουμε κάτι παραπάνω. Η δική μας αποβολή επανέφερε τις αριθμητικές ισορροπίες και έτσι ήρθε 2-0. Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου. Είμαι πολύ υπερήφανος που τους έχω καθημερινά στη δουλειά, στην προπόνηση. Περήφανοι που είμαστε σε αυτή τη μεγάλη ομάδα, την Αναγέννηση διότι βλέπουμε ότι αγώνα με αγώνα γινόμαστε καλύτεροι και βλέπουμε όλους τους αντιπάλους στα μάτια και στα ίσα. Είτε έχουν πολλαπλάσιο μπάτζετ από εμάς είτε όχι, πάντα κοιτάζουμε όλους τους αντιπάλους στα μάτια και προσπαθούμε να παίξουμε όμορφο ποδόσφαιρο. Συνεχίζουμε, έχουμε έναν μικρό «Γολγοθά», αφού πηγαίνουμε στον ΟΦΗ, έρχεται η Λαμία και μετά ταξιδεύουμε στο Χαριλάου κόντρα στον Άρη. Είμαστε υποχρεωμένοι εφόσον δουλεύουμε σε αυτή τη μεγάλη ομάδα που λέγεται Αναγέννηση να πάρουμε ό,τι περισσότερο μπορούμε σε αυτά τα τρία δύσκολα ματς. Καλή συνέχεια στην ομάδα των Τρικάλων και να υλοποιήσει τους στόχους της».