Γιόρτασαν την άνοδο με νίκη τα Κορίτσια των Τρικάλων

Ιδανικά έκελισε η σεζόν για την Γυναικεία ομάδα των Τρικάλων που πανηγύρισε την άνοδο στην Α Εθνική

S002

Ιδανικά έκελισε η σεζόν για την Γυναικεία ομάδα των Τρικάλων που πανηγύρισε την άνοδο στην Α Εθνική. Τα κορίτσια των Τρικάλων κέρδισαν με 1-0 τις Αβάντες Χαλκίδας και πανηγύρισαν την άνοδο τους στην Α Εθνική Γυναικών το γκολ της νίκης η Μαρλέν Μπαρμπόσα στο 86’

Aγωνιστικά η Τρικαλινή ομάδα έπαιξε με κάποιες αλλαγές και είχε κάποια προβλήματα προσαρμογής ενώ είχε ν’αντιμετωπίσει και τα σκληρά μαρκαρίσματα των φιλοξενούμενων, που υπό την ανοχή του διαιτητή επιβίωναν στο ματς χωρίς να δεχτούν κάρτες ωστόσο στην επανάληψη η ομάδα βρήκε το τέμπο της και πέτυχε το γκολ  στο 86ο λεπτό με την Μαρλέν.

Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα ακολούθησε ξέφρενο γλέντι με συρτάκι, σαμπάνιες και τραγούδια από τις νεαρές Τρικαλινές που έκλεισαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τη φετινή σεζόν

Τρίκαλα: Χαρακοπούλου, Τζιώρα, Ντόκου, Τσιούνη, Τσιάρα, Γεραγόρη, Γιαννούλα, Καρπούζα, Κορδέλα, Ευθυμίου, Μαρλέν. Έπαιξαν και οι Λουλέ, Χύμα, Κατσιγάννη.