Φιλική νίκη ΑΟΤ στην Λάρισα

Επιβλήθηκε του Απόλλωνα με 1-3

Σαφώς βελτιωμένη η εικόνα των Τρικάλων σε σχέση με τα προηγούμενα φιλικά παιχνίδια σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Φιλιππούπολης.

Τα Τρίκαλα άνοιξαν το σκορ στο 61’ όταν ο Συμελίδης εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Λίγο αργότερα ο Απόλλωνας, στο 64’, έφερε το παιχνίδι στα ίσα όταν ο Ράμος από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ ισοφάρισε σε 1-1. Μάλιστα ο επόπτης υπέδειξε την παράβαση αλλά ο διαιτητής πήρε πάνω την φάση πάνω του και μέτρησε το γκολ.

Στο 73’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Λουκάο, ενώ δύο λεπτά αργότερα τα Τρίκαλα έχασαν τετ α τετ με τον Σιαλμά.

Τελικά τα Τρίκαλα πήραν προβάδισμα με κεφαλιά του Γκότοβου στο 84’ μετά από σέντρα του Ηλιάδη ενώ το τελικό 1-3 σημείωσε ο Μαντιανί στις καθυστερήσεις.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Αγιώτης (86′ Γαρυφαλλόπουλος), Σουλιώτης, Χατζής, Λούκας Ράμος, Τασιούλης (62′ Καμπέρης), Λουκάο, Λίταινας (78′ Κοντοθανάσης), Πολέτο.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης (85′ Γιδόπουλος), Πάνος, Νιάρος (85′ Γκουγκούδης), Συριόπουλος (66′ Κέζος), Γκότοβος, Τριανταφυλλάκος (66′ Σιαλμάς), Γκατζολάρι (73′ Μαντιάνι), Γιουκαρής (85′ Κούλπας), Συμελίδης, Μακρίδης (66′ Τσιάρας), Σταματάκος (62′ Ηλιάδης).