Ισόπαλος ο ΑΟΤ στην Καλαμαριά

26113913_920373161456993_3242791066976361583_n

Απέναντι στους φορμαρισμένους Πόντιους.Τα Τρίκαλα “φρέναραν”  τον Απόλλωνα Πόντου που προερχόταν από ένα σερί έξι συνεχόμενων νικών. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του πρώην παίκτη του ΑΟΤ Χασομέρη αλλά ισοφάρισαν με ένα εκπληκτικό χτύπημα φάουλ του Χιντζίδη.

Τα Τρίκαλα είχαν δοκάρι με τον Γκόλια στο πρώτο μέρος ενώ ο Απόλλωνας αμέσως μετά το γκολ του Χασομέρη ((48′) είχε δοκάρι με τον Συμελίδη και θα μπορούσε να πάρει καθαρό προβάδισμα δύο γκολ.

Τα Τρίκαλα ισοφάρισαν στ0 60′ και στην συνέχεια ανέλαβε ο Αποστολίδης που έκανε μερικές καλές επεμβάσεις για να κρατήσει την ισοπαλία για τον ΑΟΤ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Αμαραντίδης, Καλί, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Συμελίδης, Ηλιάδης, Τσεμπερίδης (76′ Βεργώνης), Καλογέρης, Χασομέρης, Μπρίτο.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Θωμάς Γράφας): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Βέρτζος, Χιντζίδης, Μάκος, Κοτσώνης, Τσιάρας, Γροντής (72′ Τόμιτς), Σαχινίδης (88′ Τσίπρας), Γιαννιτσάνης (51′ Μιλοσάβλιεβ).

Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου) Βοηθοί: Καρμίρης (Λέσβου), Κρυωνάς (Σερρών)

Το παιχνίδι όπως το κάλυψε το sportrikala.gr:

01′ Ξεκίνησε το παιχνίδι

04′ Με ελάχιστους οπαδούς οι εξέδρες

08′ Χωρίς φάσεις τα πρώτα λεπτά του αγώνα

13′ Πρώτη φάση στο ματς, σουτάρει ο Μπρίτο, μπλοκάρει ο Αποστολίδης

15′ Γκόλιας εκτελεί φάουλ, ο Λόπεθ απομακρύνει με τις γροθιές

18′ Κίτρινη στον Αμαραντίδη

19′ Καλή φάση για τα Τρίκαλα με νέα εκτέλεση του Γκόλια, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει άουτ

23′ Σουτ από τον Μπρίτο, η μπάλα άουτ

25′ Άκυρο γκολ για τα Τρίκαλα με τον Σαχινίδη να είναι σε θέση οφσαιντ

37′ Σουτ από τον Συμελίδη, ο Αποστολίδης μπλοκάρει

39′ Εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη, κεφαλιά του Γιαννιτσάνη, η μπάλα λίγο άουτ.

43′ Κίτρινη ο Τσεμπερίδης

45′ Αρχη 2ο ημ.

48′ ΓΚΟΛ 1-0 για τον Απόλλωνα Πόντου. Σέντρα του Μπρίτο από αριστερά, ο Χασομέρης με πλασέ από κοντά άνοιξε το σκορ.

50′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Μιλοσάβλιεβ αντί του Γιαννιτσάνη.

53′ Σουτ στην κίνηση από τον Συμελίδη, η μπάλα στο δοκάρι και άουτ και στη συνέχεια σουτ του Μιλοσάβλιεβ όπου ο Λόπεθ έδιωξε σε κόρνερ.

60′ ΓΚΟΛ 1-1 για τα Τρίκαλα! Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Χιντζίδη, η μπάλα στα δίχτυα!!

63′ Τετ α τετ του Ηλιάδη με τον Αποστολίδη να κερδίζει

69′ Σου του Μπρίτο, μπλοκάρει ο Αποστολίδης

70′ Κίτρινη στον Σαχινίδη

72′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα, έξω ο Γροντής, μέσα ο Τόμιτς

76′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα, έξω ο Τσεμπερίδης, μέσα ο Βεργώνης

88′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα, ο Τσίπρας στην θέση του Σαχινίδη

89′ Σουτ του Βεργώνη, η μπάλα άουτ

90′ Τρία λεπτά καθυστερήσεων.

93′ Τέλος Αγώνα, Τελικό Σκορ 1 – 1