Αγχωτική νίκη με Παναιγιάλειο

DSC05293

Οι “κυανέρυθροι” επικράτησαν χάρη σε γκολ του Γιαννιτσάνη.

Σε ένα ακόμη παιχνίδι όπου …πόνεσαν τα μάτια των λίγων φιλάθλων που βρέθηκαν στο Δημοτικό στάδιο τα Τρίκαλα που δημιούργησαν όλες και όλες δύο ευκαιρίες (η μία μετατράπηκε σε γκολ με τον Γιαννιτσάνη στο 31′) επιβλήθηκαν του Παναιγιάλειου με 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι που ήταν ακίνδυνοι μέχρι το 70′ ανέβασαν στροφές στο τελευταίο 20λεπτο εκμεταλλευόμενα τον χώρο που τους έδωσαν τα Τρίκαλα και είχαν μία εξαιρετική ευκαιρία στο 89′ να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα.

Τα Τρίκαλα πάντως σε σχέση με άλλα παιχνίδια είχαν και κάποια καλά διαστήματα έχοντας ως κορυφαίο παίκτη τον Ανδρεόπουλο ενώ πολύ καλός ήταν ο Γκόλια αλλά και ο Μάκος στην επανάληψη όταν έπαιξε στο κέντρο της άμυνας.

Ανασταλτικό παράγοντα στην προσπάθεια των παικτών δύο ομάδων στάθηκε ο κακός αγωνιστικός χώρος κάτι στο οποίο αναφέρθηκαν στο τέλος του αγώνα τόσο ο Θωμάς Γράφας όσο και ο Γρηγόρης Μάκος

ΑΟ Τρίκαλα (Θωμάς Γράφας): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Βέρτζος, Μάκος, Ανδρεόπουλος, Τσιάρας, Γροντής (46′ Τόμιτς), Τσίπρας (70′ Ζγκούρι), Σαχινίδης (85′ Χιντζίδης), Γιαννιτσάνης

Παναιγιάλειος (Πέτρος Δημητρίου): Τσιάπαλος, Μηλιώτης, Βλάχος, Γαβριηλίδης, Πολιανίδης (57′ Κόκκορης), Γκούμας, Γραμματίκας, Τζανουλίνος (85′ Καναβέτας) , Σμίλτος (39′ Χαρίτος) , Αγιούποφ, Ζαφειράκης.

DSC05363

17΄ Μετά απο φάουλ του Γκόλια εξ επαφής κεφαλιά του Βέρτζου, αποκρούει ενστικτωδώς ο Τσιάπαλος

31′ ΓΚΟΟΟΟΛ Μετά απο φάουλ του Γκόλια κεφαλιά του Γιαννιτσάνη και 1-0!!! (Κάτω φωτό)

70′ Φάουλ του Χαρίτου αρκετά πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Αποστολίδη

77′ Πολύ ωραία ενέργεια του Ζαφειράκη και σουτ έξω απο την περιοχή πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

90′ Μετά απο φάουλ του Χαρίτου ο Καναβέτας με κεφαλιά ελάχιστα άουτ

Διαιτητής: Πανυτσίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Τοροσιάδης (Μακεδονίας), Νταβέλας (Μακεδονίας)

Κίτρινες κάρτες: Ανδρεόπουλος (12′), Γκόλιας (80′) – Βλάχος (16′), Αγιούποφ (38′), Γκούμας (50′)