Χάλια μαύρα στην Κρήτη

1849198

Ο Γράφας στην εξέδρα είδε τον ΑΟΤ να χάνει με 3-0 από τον Κισσαμικό

Μέχρι τώρα έφερνε ισοπαλίες, τώρα άρχισε και να χάνει. Ο ΑΟΤ βλέπει πλέον την κορυφή με …κιάλια μετά την ήττα στα Χανιά από τον Κισσαμικό με 3-0. Μία ήττα που ήρθε μετά από δώδεκα αγωνιστικές αήττητος συμπεριλαμβανομένων όμως πολλών απουσιών που είχαν ως αποτέλεσμα την απώλεια πολλών βαθμών.

Στο παιχνίδι που έκλεισε την 15η αγωνιστική τα Τρίκαλα είχαν στον πάγκο ως υπηρεσιακό τον Πέτρο Στοϊλα ενώ στην εξέδρα μαζί με το Δημήτρη Μπαταγιάννη παρακολούθησε το παιχνίδι Θωμάς Γράφας που αναμένεται να αποτελέσει τον επόμενο προπονητή της ομάδας.

Είναι προφανές πως η καθυστέρηση στην επιλογή του νέο προπονητή έπαιξε και αυτήν τον ρόλο της καθώς η ομάδα πήγε ουσιαστικά ακέφαλη στην Κρήτη και αυτό φάνηκε και στο παιχνίδι της ομάδας που δεν είχε καμία συνοχή.

Στο πρώτο παιχνίδι το ματς ήταν ισορροπημένο χωρίς να βγουν βέβαια ιδιαίτερες φάσεις μπρος στις δύο εστίες αλλά στην επανάληψη ο Κισσαμικός εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα των Τρικάλων και χτύπησε τρεις φορές υποχρεώνοντας τον ΑΟΤ σε οδυνηρή ήττα.

ΑΟΧ Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζούλης, Φουάσης, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Αποστολίδης (71′ Σάλιακας), Ξύδας (78′ Βρεττός), Χαλκιαδάκης, Λέο (83′ Λεμονής)

Τρίκαλα (Πέτρος Στοΐλας): Αποστολίδης, Πάνος, Χιντζίδης, Πίντο, Βέρτζος, Μάκος, Τσιάρας (75′ Ανδρεόπουλος), Σαχινίδης, Γροντής (61′ Ν’ Λουντουλού), Γιαννιτσάνης, Ζγκούρι (75′ Ντακόλ)

Διαιτητής: Τσουκαλάς (Αθηνών)

Το παιχνίδι όπως το μετέδωσε το sportrikala.gr:

2′ O Αποστολίδης μαζεύει την μπάλα προ του Λεό που έμπαινε επικίνδυνα.

13′ Οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Πίντο πάνω στον Χαλκιαδάκη

30′ Χωρίς φάσεις το παιχνίδι. Καλά οργανωμένες οι άμυνες δεν αφήνουν μέχρι στιγμής περιθώρια για κάτι καλό στους επιθετικούς

32′ Σουτ του Γροντή μπλοκάρει ο Λαζαρίδης

36′ Κίτρινη κάρτα στον Χιντζίδη του ΑΟΤ

41′ Κίτρινη κάρτα στον Σελινιωτάκη των γηπεδούχων

43′ Κίτρινη και για τον Σαχινίδη του ΑΟΤ

47′ ΓΚΟΛ Μετά απο σέντρα του Τόλι ο Αποστολίδης απο κοντά σημειώνει το 1-0 για τους γηπεδούχους

50′ Κεφαλιά του Βέρτζου πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι μετά απο κόρνερ του Χιντζίδη

53′ Καρμπόν φάση με αυτήν του 50′ με τους ίδιους πρωταγωνιστές

56′ Ο Αποστολίδης των Τρικάλων αποκρούει σουτ του Αποστολίδη του Κισσαμικού

58′ Ο Αποστολίδης με τα πόδια διώχνει την μπάλα σε σουτ του Χαλκιαδάκη

61′ Ντεμπούτο για τον Ν’ Λουντουλού που περνά στο παιχνίδι αντί του Γροντή

64′ Κίτρινη στον Τσιάρα του ΑΟΤ

68′ ΓΚΟΛ Ο Χαλκιαδάκης πλασάρει τον Αποστολίδη και σημειώνει το 2-0

70′ ΓΚΟΛ Μετά απο σουτ του Λεό 3-0 για τους γηπεδούχους!

88′ Με δέκα παίκτες ο Βρεττός που επιτέθηκε στον Μάκο ο οποίος τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα.

89′ Καλή στιγμή για τα Τρίκαλα με κεφαλιά του Σαχινίδη που έφυγε άουτ

Βοηθοί: Ζήρδας (Αθηνών), Φαρμάκης (Δυτικής Αττικής)