Ηττα στο 90′ για τη Γυναικεία

κορ τρικ 1dΛίγο πριν το φινάλε το γκολ των ΕλπίδωνΣτο ντέρμπι του Σταδίου η γυναικεία ομάδα πήγε για την έκπληξη αλλά ηττήθηκε με 1-2 από τις Ελπίδες σε ένα ματς που έβγαλε  και ένταση στο τέλος

Οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την υπεροχή τους και να προηγηθούν στο 29ο λεπτό με την Μπετανκούρ αλλά τα Τρίκαλα, μπαίνοντας δυνατά στην επανάληψη ισοφάρισαν όταν μετά από σέντρα της Τσακνάκη, η Βαΐτση με προβολή έκανε το 1-1. Οι Ελπίδες πίεσαν, δημιούργησαν ευκαιρίες kκαι τα  το κατάφεραν στο 90’ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ και φάση διαρκείας με δύο δοκάρια, η Λιάκου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Δενεν έλειψε και η ένταση τόσο ανάμεσα στις παίκτριες όσο και στους πάγκους με επίκεντρο τον προπονητή της Καρδίτσας, Τάκη Κουτσονάσιο

Τρίκαλα: Χαρακοπούλου, Τροχούτσου, Ντόκου, Λάσκου, Ευθυμίου, Γεραγόρη, Έιερς, Βαΐτση, Τσακνάκη, Μπαρμπόσα, Γιαννούλα. Έπαιξαν και οι Σάλομον Άλι, Λουλέ, Τσιάρα.