Σοκ για τον ΑΟΤ στο 90′!!!

20171105_150410

Τα Τρίκαλα έχασαν απο τον Άρη με 0-1.

Δύο τελικές προσπάθειες έκανε όλες και όλες ο Άρης στα Τρίκαλα, και στην δεύτερη, στην εκπνοή του αγώνα ευτύχησε να πάρει το διπλό με 0-1 απέναντι στον ΑΟΤ που προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη ήταν “σβηστός” όπως και στην Πάτρα.

Ο Παυλίδης που πέρασε σαν αλλαγή στο παιχνίδι ήταν ο σκόρερ των “κιτρίνων” με ασύλληπτο σουτ έξω απο την περιοχή.

Τα Τρίκαλα μετά την δεύτερη ήττα τους στο πρωτάθλημα θα πρέπει να προβληματιστούν για την εικόνα τους καθώς όπως και στην Πάτρα ηττήθηκαν απο μία ομάδα που δεν έδειχνε καλύτερη τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Στην επανάληψη δεν δημιούργησαν ούτε μία άξια λόγου ευκαιρία με τον Σωτήρη Αντωνίου να υποστηρίζει πάντως στο τέλος ότι αυτό συνέβη λόγω του τραυματισμού του Τόμιτς.

Το παιχνίδι όπως το κατέγραψε το sportrikala.gr:

Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League τα Τρίκαλα υποδέχονται τον Άρη Θεσσαλονίκης. Οι “κυανέρυθροι” προέρχονται απο ήττα στην πρεμιέρα με 2-0 απο την Παναχαϊκή στην Πάτρα ενώ η ομάδα της Θεσσαλονίκης συνέτριψε στο γήπεδο της τον Αιγινιακό με 5-0.

1′ Σουτ Μίλιεβιτς φεύγει άουτ

4′ Σουτ Ανδρεόπουλου απο καλή θέση, βρίσκει το κεφάλι του Δεληζήση και καταλήγει κόρνερ

10′ Τα Τρίκαλα ζητούν πέναλτι σε χέρι του Σόουζα στην περιοχή αλλά ο διαιτητής Φωτιάς που ήταν κοντά στην φάση δεν έδειξε κατι

40′ Η καλύτερη στιγμή του αγώνα μέχρι στιγμής για τα Τρίκαλα. Σουτ του Τσιάρα έξω απο την περιοχή φεύγει ελάχιστα άουτ

44′ Σουτ του Πασά, το πρώτο του Άρη, ψηλά πάνω απο τα δοκάρια του Αποστολίδη

47′ Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Πασάς ξέφυγε απο την επιτήρηση του Βέρτζου και σούταρε απέναντι απο τον Αποστολίδη με την μπάλα να καταλήγει άουτ, δίπλα απο το αριστερό κάθετο δοκάρι των Τρικάλων

90′ Γκολ για τον Άρη. Σοκ για τα Τρίκαλα με σουτ του Παυλίδη έξω απο την περιοχή που βρήκε το παραθυράκι του Αποστολίδη!

Το παιχνίδι διευθύνει ο κ. Φωτιάς (Πέλλας) με βοηθούς τους κ.κ. Πασχάλη (Ηπείρου), Καραλή (Ηπείρου). 40ς διαιτητής ο κ. Σιδιηρόπουλος (Πέλλας). Κίτρινες κάρτες είδαν οι Τσίπρας (75′), Τσιάρας (86′), Πάνος (89′) των Τρικάλων και οι Σόουζα (18′), Πλατέλλας (65′), Μπούρμπος (77′), Πασάς (83′), Παυλίδης (90′), Μουμίν (90′), Διαμαντόπουλος (90′) του Άρη

ΑΟ Τρίκαλα (Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης, Βέρτζος, Κοτσώνης, Πάνος, Γκόλιας, Τόμιτς (62′ λ.τρ. Ντίνας), Ανδρεόπουλος, Τσιάρας (90′ Ζγκούρι), Μίλιεβιτς(71′ Μπουντόπουλος), Τσίπρας, Καπός

Άρης (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης, Νίκιτς (50′ Ιντζόγλου), Μπούρμπος, Δεληζήσης, Σόουζα Χιούγκο, Μουμίν, Κάσσος (73′  Μπαργκάν), Πλατέλλας (79′ Παυλίδης), Πασάς, Διαμαντόπουλος, Τζανακάκης