Νίκησε και “σφράγισε” τίτλο η Γυναικεία-ΦΩΤΟ

33333Η Γυναικεία των Τρικάλων κέρδισε 1-0 την Προοδευτική

20170430_170211

Με γκολ της Μπαρμπόσα από το 25′  η ομάδα Γυναικών των Τρικάλων  επιβλήθηκε 1-0 της ομάδας των Ιωαννίνων και κλείδωσε την κατάκτηση του τίτλου

Από τις φάσεις τπυ αγώνα ξεχωρίζουν  δύο σουτ της Λάσκου στο 28ο και το 32ο λεπτό χωρίς όμως να βρει στόχο.

Στο Β ημίχρονο το πλασέ της Βαΐτση πέρασε άουτ ενώ η Μπαρμπόρα στο τετ α τετ δεν πρόλαβε να πλασάρει καθώς κόπηκε από αντίπαλη αμυντικό.
Η τελευταία μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα προέκυψε από προσπάθεια  της Μπαρμπόσα που στο 85’ εκτέλεσε φάουλ αλλά η τερματοφύλακας, απέκρουσε  με τη βοήθεια του δοκαριού. Μετά το τέλος της αναμέτρησης τα Κορίτσια των Τρικάλων πανηγύρισαν την κατάκτηση του πρωταθλήματος με σκηνικό πανηγυρισμών που είχε και σαμπάνιες