Έχασαν στην παράταση οι Ίκαροι

Με ένα πόντο διαφορά από τη Νίκη Βόλου

Ευκαιρία για να καθαρίσουν την υπόθεση της ανόδου έχασαν οι Ιίκαροι στον Βόλο. Στο ντέρμπι με τη Νίκη που είναι το φαβορί των πλέι -οφ οι Ικαροι έφτασαν κοντά σε μια μεγάλη  επιτυχία, όμως δεν τα κατάφεραν , ηττήθηκαν με 76-75 στην παράταση και ενώ στην κανονική διάρκεια ο αγώνας έληξε με σκορ 67-67

Οι παίκτες του Σδράκα είχαν προηγηθεί με 34-41 στο φινάλε του ημιχρόνου έκαναν μια μεγάλη κοιλιά στην επανάληψη, όμως πήραν δεύτερη ευκαιρία ισοφαρίζοντας σε 67-67 λίγο πριν το τελους του 40λεπτου. Το τελευταίο σουτ του αγώνα  στην παράταση έκανε ο Αργύρης με ένα απελιπιστικά άστοχο τρίποντο

Δεκάλεπτα: 19-15, 34-41, 56-49, 67-67κ.α., 76-75 τελικό παράτασης.
Νίκη Βόλου (Πρέκας-Τσιριγωτάκης): Τζίνης , Κοντογιάννης, Γεωργαντάς, Παπούλιας 17, Γιωτόπουλος 2, Μπόγδανος 31(1), Τσαβές 6, Βλήτσιος 7, Τσώλης 9(1), Διγενής , Μαυροφώτης 4, Tοκαγλίδης .
Ίκαροι : (Σδράκας) Παπανδρέου 4,  Φούντας 11(3), Mέξης 8,   Κολότσιος , Λιβιτσάνος 10(2), Μπαρμπαρούσης , Τζιάννης , Αργύρης 10(2), Μπαλωμένος,  Καλλιάρας 19, Νικολούσιος 13(3).