Oδυνηρή ήττα για ΑΟΤ και η άνοδος ακόμα πιο μακριά

image-0-02-05-5bc6931d6d300fd77bd5e8f051e4afa0359b9adcc6839a6104f9a3a5e302e8a7-V

Τα Τρίκαλα υπέστησαν ήττα σοκ από τον Απόλλωνα μέσα στο στάδιο

Κατώτερος των προσδοκιών παρουσιάστηκε ο ΑΟ Τρίκαλα στο πιο κρίσιμο ματς της φετινής σεζόν. Ήθελε νίκη για να φρενάρει τον πρωτoπόρο Απόλλωνα, όμως όπως και πέρσι έτσι και φέτος υπέστη οδυνηρή ήττα (0-1 με γκολ στο 47’ από τον Κάσσο ) και ελαχιστοποίησε τις ελπίδες του για την κατάκτηση μίας εκ των δύο θέσεων που οδηγούν στην super league

Οι” κυανέρυθροι” είχαν υποφερτή εικόνα, αλλά φλύαρη υπεροχή στο α’ ημίχρονο του αγώνα, ενώ στην επανάληψη δέχθηκαν την ψυχρολουσία στο 47’ από το γκολ του Κάσσου  και κατόπιν δεν είχαν κουράγια για να βγάλουν αντίδραση. Εκανα κακή εμφάνιση έχασαν με κάτω τα χέρια και είναι γεγονός πως δεν πήραν σημ,αντικές βοήθειες από τον πάγκο αφού και ο Βοσνιάδης ανακάταψε  την ομάδα χωρίς να βρει ρόλους και λύσεις στα αδιέξοδα

Η φάση που έκρινε το παιχνίδι λοιπόν στο 47′  όταν από μπαλιά του Διαμαντόπουλου ο Κάσσος βρέθηκε απέναντι στον Αθανασόπουλο, και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 0-1 για την Ελφρά Ταξιαρχία.

Τρίκαλα  (Βοσνιάδης): Αθανασόπουλος, Μπαϊκαρά, Γκόλιας, Βέρτζος (46′ Μαχαμάτ), Σαρακατσάνος, Μουμίν, Αρναρέλλης, Ριζογιάννης, Ρομπέρ, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς (54′ Μαρουκάκης)
Απόλλων (Μάντζιος): Ταΐρης, Πάνος, Δεληζήσης, Ντάσιος, Κάσσος, Διαμαντόπουλος, Σιατραβάνης, Βαλεριάνος, Κονέ, Μπαρτολίνι, Ομπόντο.

ΤΟ LIVE  TOZ   SPORTIKALA

image-0-02-05-ba8ec5b96927271d3f7ddd012854da9884819be42fef3b06ed7cd302cd7d914d-V

Ξεκίνησε το παιχνίδι. Αναγνωριστικές οι κινήσεις των δύο ομάδων στα πρώτα λεπτά.

10′ Ο Κουσκουνάς σημειώνει γκολ μετά απο εξαιρετική ασίστ του Στεφάνοβιτς αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ υπο τις διαμαρτυρίες των φιλάθλων

21′ Ωραίο γύρισμα Κουσκουνά, διώχνουν την τελευταία στιγμή σε κόρνερ οι αμυντικοί του Απόλλωνα

25′ Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση

26′ Σουτ του Κουσκουνά, δεν ανησυχεί ο Ταϊρης που μπλοκάρει εύκολα

29′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Μετά απο λάθος του Βέρτζου ο Κάσσος βγήκε απέναντι απο τον Αθανασόπουλο αλλά ο τερματοφύλακας των Τρικάλων απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ το πλασέ του επιθετικού των φιλοξενουμένων

30′ Άμεση απάντηση των Τρικάλων. Ο Κουσκουνάς μετά απο κούρσα απο τα δεξιά πλάσαρε απο θέση πλάγια απέναντι στον Ταϊρη αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ

37′ Σουτ Αρναρέλλη φεύγει άουτ

40′ Κίτρινη κάρτα στον Βέρτζο

43′ Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο

45΄Σουτ Αρναρελλη έξω απο την περιοχή μπλοκάρει ο Ταϊρης

Ξεκίνημα 20 ημιχρόνου

Aλλαγή για τα Τρίκαλα. Στην θέση του Βέρτζου ο νεοαποκτηθείς Μαχαμάτ

47′ Γκολ για τον Απόλλων. Τετ α τετ του Κάσσου η μπάλα στα δίχτυα

Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στην θέση του Στεφάνοβιτς ο Μαρουκάκης

53′  Σουτ του Ριζογιάννη  έξω από την περιοχή επέμβαση του Ταίρη

57′ Κόρνερ του Γκόλια, κεφαλιά του Μαρουκάκη η μπάλα ψηλά άουτ

Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν

64′ Κόρνερ από τον Ρομπέρ κεφαλιά του Σαρακατσάνο άουτ

Κίτρινη στον Κουσκουνά

Τελευταία αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στην θέση του Αρναρέλλη ο Γιαννιτσάνης

Αλλαγή για τον Απόλλων.  Στην θέση του Ομπόντο ο Τσιάρας

Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα

Κίτρινη κάρτα στον Μπαικαρά

Στο 82′ λεπτό αλλαγή για τον Απόλλων. Στν θέση του Σιατραβάνη ο Αλμπάνης

84′ Μπαλιά στην  πλάτη της άμυνας των Τρικάλων ο Κάσσος σε θέση τετ α τετ μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος

86′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλων στην αντεπίθεση. Σουτ του Διαμαντόπουλου μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος

88′ Σέντρα του Ριζογιάννη , κεφαλιά του Γιαννιτσάνη άουτ

5′ λεπτά οι καθυστερήσεις

Τελευταία αλλαγή για τον Απόλλων. Στην θέση του Διαμαντόπουλου ο Πετρόπουλος

Τέλος του παιχνιδιού. Ήττα για την ομάδα των Τρικάλων με 0-1!!

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο κ. Φωτιάδης (Καστοριάς) με βοηθούς τους κ.κ. Παπαδημητρίου (Λάρισας), Καρακώστα (Λάρισας).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΟ Τρίκαλα (Αλ. Βοσνιάδης): Αθανασόπουλος, Μπαϊκαρά, Γκόλιας, Βέρτζος(Μαχαμάτ), Σαρακατσάνος, Μουμίν, Αρναρέλλης (Γιαννιτσάνης), Ριζογιάννης, Ρομπέρ, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς (Μαρουκάκης)

Απόλλων Σμύρνης (Άκης Μάντζιος): Ταϊρης, Πάνος, Δεληζήσης, Ντάσιος, Κάσσος, Διαμαντόπουλος(Πετρόπουλος), Σιατραβάνης (Αλμπάνης), Βαλεριάνος, Κονέ, Μπαρτολίνι, Ομπόντο (Τσιάρας)