Ποιες ομάδες πέρασαν στα ημιτελικά Κυπελλου ΕΠΣΤ

20161129_143432Με χαμηλές θερμοκρασίες οι μάχες των προημιτελικών

Σήμερα αναδείχθηκαν οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στους ημιτελικούς Κυπελλου ΕΠΣ. Στα μεσημεριανά της Τρίτης που έγιναν υπό αφόρητο ψύχος

Στο Νεοχώρι η Αγία Μονή άντεξε για κάτι παραπάνω από 90 λεπτά όμως ο Διγενής βρήκε τρόπο και πέτυχε το νικητήριο γκολ 9από τον Μπασιάκα)  στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων , επικράτησε με 1-0 και πανηγύρισε την πρόκριση στα ημιτελικά

Σε επανάληψη το «εργο» που βγήκε στις Καρυές αφού το Καστράκι μόλις 3 ημέρες μετά τη νίκη που πέτυχε για το πρωτάθλημα, επανήλθε στο ίδιο γήπεδο και αυτή τη φορά επικράτησε με σκορ 2-3  ενώ οι Καρυές έδωσαν μάχη και πάλεψαν γερά αυτή τη φορά. Σκόρερ των νικητών ήταν ο Μαυρίκος και ο Σ Αλμπάνης που σημείωσε δύο γκολ

Πρόκριση στην τετράδα πήρε και η Μπάρα που κέρδισε στην παράταση με 0-3 τον Αγιο Οικουμένιο και μάλιστα σε εκτός έδρας παιχνίδι. Παπαγεωργίου Βασιλείου και Ψωμάς πέτυχαν τα γκολ στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Οικουμένιου. Ετσι η ομάδα της Μπάρας είναι η μοναδική εκπρόσωπος από την Α1 Ερασιτεχνική στα ημιτελικά

Νεοχώρι-Αγία Μονή 1-0
Μετέωρα-Κρύα Βρύση 0-0  –  6-5 στα πέναλτι
Καρυές-Καστράκι 2-3
Άγιος Οικουμένιος-Μπάρα 0-3