Ισοπαλία στο Γριζάνο για την ΑΕΤ ( Κ-17)

14281532_299223253781678_1891905803_n-Αντιγραφή-780x450

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση του Γριζάνου

Οι νεαροί της ΑΕΤ(Κ17 ΑΟΤ) προηγήθηκαν 2-0 στην έδρα του Γριζάνου, αλλά οι γηπεδουχούχοι κατάφεραν με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο να μειώσουν αρχικά και ισοφαρίσουν ένα λεπτό πριν από το τέλος στην πρεμιέρα της Α ερασιτεχνικής.

Στο 80΄αποβλήθηκε ο Νταντάλιας με δεύτερη κίτρινη από πλευράς Γριζάνου. Στο 20΄ ο Μαγγούτης με απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ το 0-1. Στο 44΄εντυπωσιακό γκολ του Αλεξανδρού με σουτ , έστειλε την μπάλα στο δεξί παράθυρο της εστίας του Γριζάνου. Στο 64΄σε μακρινό φάουλ του Σταμέκου το 1-2. Στο 89΄ ο Κακάλιας με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-2. Οριζόντιο Δοκάρι οι φιλοξενούμενοι με  σουτ του Αλεξίου στο 41΄.

Στο 46′  σωτήρια η απόκρουση του Μήτσιου σε φάουλ του Τσιάμη.

Στο 56΄σειρά του τερματοφύλακα του Γριζάνου να αποκρούσει σωτήρα σε προσπάθεια και σουτ από τον Τσαρούχα.

Γριζάνο: Καπετανάκης ( 46΄Ζάχος), Μπακλαβάς Β., Τέλλιος Θ., Νταντάλιας, Σταμέκος, Καραγιάννης, Μπακλαβάς Χ., Γεωργαντάς (46΄Μακρής), Κακάλιας , Κουκούδας, Τσιάμης (46΄Τέλλιος Χ.)

ΑΕΤ(Κ17ΑΟΤ): Μήτσιος, Πούλιος, Σακελλάριος, Ζωγράφος, Αλεξίου, Μπακάλης, Δημόπουλος ( 62΄Τσιρογιάννης), Μαγγούτης, Αλεξίου, Αλεξανδρής (88΄Μπακατσής), Τσαρούχας.