Φιλική ήττα στην Καρδίτσα για το Ελευθεροχώρι

14102162_10210495323441993_566932532199496695_n

Στην Καρδίτσα έπαιξαν φιλικό οι Ελευθεροχωρίτες

14053971_10210495310401667_2997985678141422571_n

Στην Καρδίτσα και στο πιο δυνατό τεστ  της εβδομάδας το Ελευθεροχώρι γνώρισε την ήττα με 2-0 από την τοπική ομάδα.

Tα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Μυριώτης και Μοσχάκης στο ξεκίνημα της επανάληψης.

Στο α’ ημίχρονο το τρικαλινό συγκρότημα απείλησε στο 31′ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γόρδιου που πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Γεωργαντζά,. Το ημίχρονο δεν είχε  σκορ όμως με την έναρξη της επανάληψης  η Αναγέννηση βρήκε δίχτυα καθώς ο Μοσχάκης εκτέλεσε φάουλ και ο Μυργιώτης με προβολή πέτυχε  το 1-0.

Στο  50′ ο Ξέρρας «έσπασε» από τα δεξιά στον Μυργιώτη, ο οποίος με συρτό σουτ στην αντίθετη κίνηση έστειλε την μπάλα ξυστά από το αριστερό δοκάρι του Κλιάκ

Στο 63′ οι Μαύροι Αετοί είχαν ένα σουτ του Τσαρτόλια έξω από την περιοχή που πέρασε ψηλά άουτ, και στα τελευταία λεπτά  πίεσαν και είχαν δύο καλές στιγμές με τον Κεχαγιά, ( στο 85′ όσο και στο 88′ ) που όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παπαευθυμίου,  ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα η Αναγέννηση με όμορφη αντεπίθεση και ανάλογο τελείωμα του Μοσχάκη διπλασίασε τα τέρματά της και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0

Αν. Καρδίτσας: Γεωργατζάς, Καραγιάννης, Τζάνης, Κοντός, Μοσχάκης, Ξανθόπουλος, Φέτσης, Βουκομάνοβιτς, Μυργιώτης, Παπαδημητρόπουλος, Τζέκος. Έπαιξαν και οι Κορέλας, Ξέρας, Ζάγγος, Κατσιγιάννης, Δούρος, Τσέλιος, Τσικρίκης, Κοντέλι, Παπαευθυμίου.
Ελευθέροχώρι: Θεολόγης, Στάμος, Ρόμπος, Νάκου, Τσιγάρας, Καραστέργιος, Αετόπουλος, Γόρδιος, Γιαννούλας, Σκόνδρας, Ιωάννου. Έπαιξαν και οι: Κλιάκος, Κεχαγιάς, Νασιάκος, Γρατσάνης, Χριστοδουλόπουλος, Παρθένης, Τσαρτόλιας.