“Πανωλεθρία” και υποβιβασμός για τα Κορίτσια ΦΩΤΟ

Αδοξο τέλος είχε η παρουσία της Γυναικείας ομάδας στην Α Εθνική Γυναικών

20160515_160017

Το τρικαλινό συγκρότημα ήθελε ισοπαλία ή νίκη στο τελευταίο ματς της χρονιάς, έπαιξε την παρτίδα παραμονής ε μέσα στο στάδιο της πόλης μας,  αλλά έχασε με 0-3 από τις Αμαζόνες Δράμας και υποβιβάστηκε στη Β’  Εθνική έναν χρόνο μετά την άνοδό του.

Οι Αμαζόνες παρ ότι αδιάφορες βαθμολογικά χτύπησαν το ματς ήταν καλύτερες δημιούργησαν κι έχασαν ευκαιρίες και με 3 γκολ στην επανάληψη καθάρισαν εύκολα το παιχνίδι.

Η ομάδα της Δράμας είχε ευκαιρίες και στο α’  ημίχρονο όμως άνοιξε το σκορ στο  51΄ με το γκολ της Ρουμάνας Μπιρτόϊβ που μόλις είχε πέρασε αλλαγή στο τερέν. Στο 52΄ τα Τρίκαλα ζήτησαν  πέναλτι σε ανατροπή της Μπαρμπόσα δεν το πήραν.

Πάντως τα  κορίτσια είχαν δυο καλές στιγμές και στο  75΄ όλα τέλειωσαν με  το 0-2 της Μαλασιώρα. Ο επίλογος πάντως είχε και ένα ακόμα χτύπημα για την τρικαλινή ομάδα αφού στο  82΄η Μήτκου  διαμόρφωσε το 0-3 δίνοντας διαστάσεις στη νίκη της ομάδας της

Tρίκαλα: Χαρακοπούλου, Ευθυμίου, Τζιώρα, Γκατζογιάννη, Λάσκου, Γιαννούλα, Μπαρμπόσα, Λουλέ, Γεραγόρη, Ντόκου, Κορδέλα (52΄Παναγιωτίδη).

Αμαζόνες  Δράμας:Kισσούδη, Καραπέτσα, Γρηγορίου, Γιαμαλή, Κεραμυδά, Μήτκου, Κωτσάκη, Φωτιάδου, Κοκοβιάδου, Παπαδοπούλου, Μαλισιώρα.