Με το δεξί στα Μπαράζ το Ελευθεροχώρι Εικόνες

Την πρώτη νίκη στα μπαράζ ανόδου πέτυχαν οι “Μαύροι Αετοί” Ελευθεροχωρίου

image-15b650c1ddcd73b14780670338d91d1f4e8c535fcaee5ddcc0bf89b64c5062ef-VΤην πρώτη νίκη στα μπαράζ ανόδου πέτυχαν οι “Μαύροι Αετοί” Ελευθεροχωρίου. Επιβλήθηκαν με 2-1 του ΑΟ Βελισσάριου και μπήκαν με το δεξίι στην επίπονη διαδικασία των αγώνανων κατάταξης του 4ου ομίλου

Η πρωταθλήτρια Ιωαννίνων έδειξε καλό πρόσωπο, αλλά οι Μάυροι Αετοί ήταν ανώτεροι και πήραν δίκαια  την πολύτιμη νίκη, όμως ο δρόμος είναι ακόμη μακρύς. Την αναμέτρηση παρακολούθησαν πάνω από 500 φίλαθλοι και ανάμεσά τους  κάθισαν και μερικοί φίλοι τοων φιλοξενούμενων που ταξίδεψαν από τα Γιάννενα για να ενισχύσουν και να παρακολουθήσουν τη δική τους ομάδα.Το σκορ άνοιξε στο 17′ με εύστοχο πέναλτι ο Κεχαγιάς (το κέρδισε ο Βερβέρας με σουτ  χέρι του Βαρτζιώτη).

Παράπονα για τη διαιτησία του Γ. Τζοβάρα εξέφρασαν οι φιλοξενούμενοι  και εστιάζουν στην κυριότερη φάση που διαμαρτυρήθηκαν  στο 45′ ζητώντας  ανατροπή του Τζιάλλα στην περιοχή.

Το 1-0 ήταν σκορ ημιχρόνου και στο 52΄ο Βερβέρας με μακρινό σουτ έγραψε και το 2-0.Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι , το εκτέλκεσε ο νικολάου και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.Η επόμενη δοκιμασία για την ομάδα του Ελευθεροχωρίου  έρχεται την Τετάρτη όταν και θα κληθεί να αντιμετωπίσει εκτός έδρας την   πρωταθλητρια  Ενωσης Θεσπρωτίας Δόξα Γαρδικίου  σε ματς ύψιστης βαθμολογικής κρισιμότητας.

Ελευθεροχώρι : Κλιάκος, Μπαρμπαρούσης (60΄Ευθυμίου), Τσιγάρας, Ρόμπος, Καραστέργιος, Τσιούκας, Κεχαγιάς, Βερβέρας , Γιαννούλας (77΄Μαράβας), Κωτούλας (67΄Χοτζάι), Ρούκας,
Βελισσάριο : Μάντζιος, Νάσιος, Ασωνίτης, Αλεξίου, Βαρτζιώτης Π., Κολιός, Μπαλογιάννης (80΄Βαρτζιώτης Β.), Γιαννόπουλος (58΄Σταμούλης), Τζιάλλας (58΄Γιαννάκης), Τσάνης, Νικολάου Σ.