Έφυγε με το διπλό από τις Σέρρες ο ΑΟΤ!!!

20160327_161218

Σπουδαίο διπλό των Τρικάλων μέσα στις Σέρρες με γκολ του Σερτζίνιο

Η νίκη ήταν το ένα και μοναδικό ζητούμενο για τον ΑΟΤ από τη μάχη στο γήπεδο των Σερρών. Ο στόχος έμοιαζε δύσκολος όμως  επιτεύχθηκε έστω και αν η ομάδα δεν έπιασε καλή  απόδοση Σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Σερτζίνιο που έγραψε με σουτ και καραμπόλα στο 68΄χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα

Το παιχνίδι στιγματίστηκε από επίθεση των οπαδών του Πανσερραικού στο μπουθ του Γιαλιά όμως στο αγωνιστικό του κομμάτι δεν είχε πολλές αξιόλογες φάσεις , οι γηπεδούχοι είχαν καλύτερη εικόνα στο α΄μέρος , τα Τρίκαλα βελτιώθηκαν αισθητά στην επανάληη πέτυχαν το γκολ στο 68′ ενώ άγιξαν και το 0-2 στο 92 όμως ο Κουσκουνάς πήγε να το τελειώσει μόνος του ενώ θα μπορούσε να δώσει σίστ στον Γκπαλέ για να σιογυρέψει τη φάση

το live του sportrikala

Καλησπέρα απο το γήπεδο των Σερρών. Κάντε συνεχώς ανανέωση για να ενημερώνεστε για την εξέλιξη του αγώνα και ακούστε την περιγραφή του αγώνα απο το sportrikalaradio.gr και τον FM 100 Ράδιο Ζυγός σε περιγραφή Γιώργου Παπαγεωργόπουλου.

(*) Καταρρακτώδη βροχή αυτή την ώρα στις Σέρρες, ο αγωνιστικός χώρος είναι πάντως σε καλή κατάσταση.

(*) Στις Σέρρες και ο μεγαλομέτοχος Χρήστος Γιαλιάς. Παρακολουθεί το παιχνίδι μαζί με την παρέα του απο δημοσιογραφικό μπουθ

Το φιλμ του αγώνα

6′ Σουτ αδύναμο του Φουρτάδο στην αγκαλιά του Χιώτη

10′ Σουτ Τσιμίκα απο καλή θέση ψηλά πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Χιώτη

29′ Κεφαλιά του Φουρτάδο απο καλή θέση άουτ

37′ Φάουλ Βρούτσινα, πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Ανδρούτσου

42′ Φάουλ του Φουρτάδο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Χιώτη

45+ Σουτ του Αγγελούδη πάνω στον Χιώτη

(*) 0-3 η Κέρκυρα στα Χανιά άνευ αγώνος αφού δεν πληρώθηκε ο Τρικαλινός διαιτητής κ. Γρατσάνης και οι βοηθοί του. Τα 2.025 ευρώ που απαιτούνταν για το εξοδολόγιο έφτασαν στο γήπεδο στις 3.25 και ενώ το φύλλο αγώνος είχε κλείσει. Ο κ. Γρατσάνης είχε ενημερώσει νωρίτερα τον κ. Καλογιάννη, τον πρόεδρο της ΕΠΑΕ.

(*) Ισόπαλη 2-2 η Φαρκαδόνα στην Νέα Ιωνία με την Νίκη Βόλου

55′ Πρώτη μεγάλη στιγμή για τα Τρίκαλα με τον Ριζογιάννη. Εξαπέλυσε κεραυνό έξω απο την περιοχή και ο Ανδρούτσος έδιωξε σε κόρνερ.

56΄Κίτρινη κάρτα στον Στεφάνοβιτς

66′ Κίτρινη στον Αγγελούδη του Πανσερραϊκού για φάουλ πάνω στον Ριζογιάννη

68′ ΓΚΟΟΟΛ με τον Σερτζίνιο, το σουτ του οποίου κόντραρε σε σώμα αμυνομένου, ξεγέλασε τον Ανδρούτσο και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει 0-1!!!

84′ Φάουλ του Τριανταφυλλάκου εξουδετερώνει ο καλά τοποθετημένος Χιώτης

89′ Σουτ του Τριανταφυλλάκου πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Χιώτη

90′ Κίτρινη στον Γκμπαλέ

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Πανσερραϊκός (Π.Κάμπος): Ανδρούτσος, Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Ιωαννίδης (76′ Ανδρέου), Σιάκκας, Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας , Φουρτάδο (45′ Αγγελούδης), Τσιμίκας, Γιάντζης (76′ Δωματάς) , Κιόσε

ΑΟ Τρίκαλα (Στ. Ψιμουλάκης): Χιώτης, Κοντοδήμος, Παπαπαναγιώτου, Σαρακατσάνος, Μουμίν (46΄λ. τρ. Νιάρος), Ριζογιάννης, Σερτζίνιο, Ναβάρο, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς (76′ Γκμπαλέ), Βρούτσινα (71′ Ντόικιτς)