Νίκη Πηγής στο ντέρμπι-Στην κορυφή η Αγία Μονή

Η νίκης της Πηγής στην έδρα του Δροσερού  επισκίασε την δράση του Β ομίλου

12828334_1293134957382838_3514397458558808325_o

Ο ΑΟΠ επικράτησε με 1-2 φρέναρε την πορεία της Ενωσης κι έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας πέρασε μόνος πρωτπος ο Αρης Αγίας Μονής που νίκησε στην πιαλεία και συνεχίζει την πορεία ανόδου

Το ματς ξεκίνησε με γκολ από την Πηγή στο  4ο λεπτό με προσπάθεια του Λάζου.  Στο 8’ ο  Στάμος πέτυχε και το 0-2 δίνοντας καθαρό προβάδισμα στην Πηγή. Το ημίχρονο έκελισε με αυτό το σκορ και στο 70’ ο Κονταλής πέτυχε το 1-2 για λογαριασμό της Ενωσης  ενώ στο 85’ προέκυψε η πρώτη διακοπή που ξεκίνησε από ένα μαρκάρισμα στον γκολκίπερ των γηπεδούχων τα «αίματα άναψαν» σ’ αυτή τη φάση και οι παίκτες βρέθηκαν να στήνουν καβγά μέσα στο γήπεδο. Αξίζει να σημειωθεί πως διαιτητής της αναμέτρησης κ Μανασσής έδειξε δύο κόκκινες κάρτες και το ματς διακόπηκε εκ νέου για τρία ακόμα λεπτά