Η ΑΕΤ νίκησε τον Πρόδρομο 1-0

Νίκη επί του Προδρόμου πέτυχε η νεανική ομάδα της ΑΕΤ

Το ματς κρίθηκε υπερ των γηπεδούχων με ένα γκολ πέναλτι προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες ευκαιρίες, ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν πολύ για την ισοφάριση χάνοντας ευκαιρίες.
Στο 43΄ο Μπαλαούρας ανατράπηκε στην περιοχή από τον Κουελίδα και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Ο Μπαλαούρας το εκτέλεσε εύστoχα γράφοντας το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ.
Στο 5΄ο Μαγκούτης το σουτ η μπάλα αποκρούστηκε από τον Βάρκα.
Στο 12΄ξανά ο Μαγκούτης σούταρε η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
Στο 20΄μεγάλη ευκαιρία οι γηπεδούχοι με τον Τσαρούχα το πλασέ η μπάλα πάνω στον Βάρκα.
Στο 22΄ πάλι ο Τσαρούχας μεγάλη ευκαιρία σε κενή εστία πλάσαρε πάνω από την εστία.
Στο 32΄δοκάρι οι γηπεδούχοι με τον Τσαρούχα σε πλασέ από κοντά.
Στο 33΄ ο Τσιγαρίδας για τον Πρόδρομος στην περιοχή το σουτ η μπάλα λίγο έξω.
Στο 40΄κεφαλιά ο Μπαλαούρας άουτ η μπάλα.
Στο 47΄ μεγάλη ευκαιρία ο Δημόπουλος από πολύ κοντά πλάσαρε έξω.
Στο 56΄ ο Τσιαμπαλής το σουτ έξω.
Στο 60΄σημαντική στιγμή για τον Πρόδρομο μόνος του ο Λέφας στην περιοχή δεν έπιασε καλά το σουτ στα χέρια του Παπαδόπουλου η μπάλα.
Στο 67΄ ο Μαγκούτης πλάσαρε με φάλτσο η μπάλα έξω.

ΑΕΤ(Κ17ΑΟΤ): Παπαδόπουλος, Πούλιος, Μπεχλιβάνος, Σακελλάριος, Βασιλόπουλος, Μπακάλης, Νταής, Μαγκούτης ( 70΄Αλεξανδρής), Τσαρούχας, Μπαλαούρας (75΄Μπακατσής), Ντόκος ( 46΄Μπαρτζιώκας)

Α.Ο.Προδρόμου: Βάρκας, Κουτελίδας, Γεωργούλας, Τσιγαρίδας Α.( 46΄Βλάχος), Ντακούλας, Τέντος ( 46΄Μαντάς), Μάγιος, Τσιγαρίδας Κ., Τσιαμπαλής, Δημόπουλος, Λέφας.

Διαιτητές: Λεωνίδας, Μουστάκας, Αλεξόπουλος.