Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια του Αίολου

Δύσκολη αποστολή είχε η Γυναικεία ομάδα του Αίολου και δεν τα κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο ματς της Κυριακής

KOR AIOLOY

Δύσκολη αποστολή είχε η Γυναικεία ομάδα του Αίολου και δεν τα κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο ματς της Κυριακής όπου αντίαπλος ήταν το συγκρότημα  του Ολ Καρδίτσας. Το τρικαλινό συγκρότημα γνώρισε την ήττα με 48-62

Αξίζει να σημειώσουμε πως η ομάδα της Καρδίτσας είναι επικεφαλής στην κούρσα του ομίλου και έδειξε με την αγωνιστική της παρουσία στο ματς της Κυριακής πως έχει συγκρότημένο σύνολο. Τα Τρικαλινά κορίτσια έκαναν πάντως την προσπάθεια τους,  όμως είχαν επαφή με τις φιλοξενούμενες μόνο στο πρωτο δεκάλεπτο (18-19).Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα της Καρδίτσας πάτησε γκάζι και άνοιξε την διαφορά καθαρίζοντας με άνεση το παιχνίδι

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 27-43, 38-52. 48-62

Αίολος  (Π. Τσιμέας): Περιστεργιάνου 6, Κεφαλά 3, Σιμορέλη 5 (1), Δολαψάκη 12, Κοστάπαππα, Τσοπανίδου 4, Τσουτσουμπή 12, Καράρζη 2, Δραγούτσου, Αναστογιάννη, Κοματσιούλη 4.

Ολυμπιακός Καρδίτσας (Β. Τζέλλας): Τσιαμούρα 10 (1), Νικολάου 12, Σπυροπούλου 28 (4), Μαχαίρα 5, Τσαρή, Αραμπατζή, Κωστοπούλου 2, Βόλα, Τζέντζερα.