Τρίτη σερί ισοπαλία για Κέρκυρα, νίκη Κισσαμικού

Η Κέρκυρα δεν μπόρεσε να περάσει νικηφόρα από το Μενίδι, μένοντας στο 0-0 με τον Αχαρναϊκό για την 9η αγωνιστική

ÊÙÓÔÏÐÏÕËÏÓ ÊÁÌÐÁÍÔÁÇÓ Á×ÁÑÍÁÉÊÏÓ - ÊÅÑÊÕÑÁ (FOOTBALL LEAGUE 2015-2016)

Ο Κισσαμικός ήταν ο μεγάλος νικητής του κρητικού ντέρμπι με τον Εργοτέλη, καθώς στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της Δευτέρας στην 9η αγωνιστική της Football League, κατάφερε να επιβληθεί με 2-1. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με τακουνάκι του Παμλίδη (45′).

Στην επανάληψη, όμως, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και στο 61′ ισοφάρισαν με σουτ του Βαττή. Τρία λεπτά αργότερα ο Εργοτέλης είχε δοκάρι σε σουτ του Ντο Σάντος, αλλά οι γηπεδούχοι στο 75′ πέτυχαν την πλήρη ανατροπή με πλασέ του Μάντζη.

Δύο πολύτιμους βαθμούς άφησε το απόγευμα της Δευτέρας η Κέρκυρα στο Μενίδι, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τον Αχαρναϊκό.

Πλέον, οι «Φαίακες», περιορίζονται στην 4η θέση της βαθμολογίας, ενώ υπενθυμίζεται πως την άνοδο στην Σούπερ Λιγκ, θα εξασφαλίσουν οι πρώτοι δύο της τελικής κατάταξης.