Άνετη πρόκριση τα Μετέωρα 3-0 τον Πρόδρομο

Μετά από δύο αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα τα μετέωρα πήραν μρποστά και” καθάρισαν” τον Πρόδρομο

Μετά από δύο αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα τα μετέωρα πήραν μρποστά και καθάρισαν τον Πρόδρομο (3-0) στο ραντεβού του Κυπέλλου σε ματς που έγινε στην Καλαμπάκα

Το σκορ άνοιξε με απ ευθεία φάουλ ο Αυγέρος κάνοντας το 1-0 για το α ημίχρονο ενώ στην επανάληψη ο Μόκκας ανέβασε τον δείκτη στο 2-0 κλειδώνοντας νίκη και πρόκριση και το τελικό 3-0 των Μετεώρων έγραψε ο Λίτσιος

Αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι  στο 85′ με τον Φασούλα, όμως  ο Ντούβλης, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Νιάρχο από  τα 11 βήματα κι έτσι έμεινε το 3-0

ΜΕΤΕΩΡΑ: Νιάρχος, Νταλούκας, Αυγέρος (76′ Μουζιούρας), Παπαγεωργόπουλος, Λίτσιος, Γκόβαρης, Σακελλαρίδης, Αβραμόπουλος (78′ Ταμπουράς), Βουλτσίδης, Μόκας (71′ Γραβάνης), Τσιαντούλας.

ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ: Πετρένκο, Τέντος (60′ Κοκοβίδης), Σίμος (30′ λόγω τρ. Μπαντίκος), Βλάχος, Κουτελίδας, Τσιγαρίδας, Καμπλιώνης, Λέφας, Τσιαμπαλής, Ντούβλης, Γεωργούλας (53′ Φασούλας).