Δυο τεστ δύο νίκες η ΑΕΦ στη Θεσσαλονίκη

M e επιτυχία έκλεισε το διήμερο ταξίδι της ομάδας της Φαρκαδόνας στην πόλη της Θεσσαλονίκης

DSC_0481

Μ’ επιτυχία έκλεισε το διήμερο ταξίδι της ομάδας της Φαρκαδόνας στην πόλη της Θεσσαλονίκης, καθώς μετά τη χθεσινή νίκη της επί του Απόλλων Κρύας Βρύσης

η Α.Ε.Φ έφυγε νικήτρια με το αγγλικό 4-5 και από την έδρα του Παύλου Μελά. Οι δύο ομάδες δοκίμασαν πολλά σχήματα και όλους τους παίχτες που είχαν στην διάθεσή τους, χαρίζοντας πλούσιο θέαμα στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο στάδιο της Σταυρούπολης. Ραντεβού την Τρίτη πλέον στο γήπεδο της Φαρκαδόνας εκεί που θα πραγματοποιηθεί το τουρνουά στην μνήμη του Κώστα Θεοδώρου!
Οι φάσεις της αναμέτρησης:
12′ Ο Ιωαννίδης νικάει τον Γεωργίου από κοντά και ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους
19′ Ο Σταμέκος με κάθετη μπαλιά τρυπάει την άμυνα του Παύλου Μελά και ο Παπανδρέου που τροφοδοτείται με ωραίo σουτ ισοφαρίζει το σκορ σε 1-1
31′ Ο Σταμάτης με ατομική προσπάθεια φτάνει μπροστά από τον Γεωργίου αλλά ο τελευταίος του λέει όχι στο γκολ
35′ Φάουλ του Γκαντιά, ο Κουλτσιάκης κάνει την προβολή αλλά η μπάλα περνάει μόλις άουτ
36′ Οι γηπεδούχοι πέρνουν ξανά κεφάλι στο σκορ με δυνατό διαγώνιο σουτ
42′ Λάθος του Κοντοβά, το εκμεταλλεύεται ο Ιωαννίδης ο οποίος τροφοδοτεί τον αφύλαχτο Σταμάτη για να γίνει το 3-1
52′ Σέντρα σουτ του Μάλλιαρη κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων και έτσι η Α.Ε.Φ μειώνει σε 3-2
53′ Ο Δασκαλούδης με πανέμορφο σουτ δεν αφήνει περιθώρια στον Πατσιαλή και σημειώνει το 4-2
56′ Η Α.Ε.Φ διαμαρτύρεται για πέναλτι πάνω στον Κουλτσιάκη
62′ Σουτ του Νικούλη έξω από την περιοχή περνά ελάχιστα άουτ
67′ Συνεργασία Μίλκοβιτσ με Ιακωβάκη, ο τελευταίος με δυνατό σουτ κάνει το 4-3
74′ Κόρνερ ο Νικούλης, ο Ζαπουνίδης στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του
88′ Ο Διβανές στέλνει την μπάλα στο δοκάρι του Πόπη
90′ Η ολική ανατροπή. Ο Μίλκοβιτσ σεντράρει και ο Γρηγορίου με κεφαλιά διαμορφώνει το τελικό 4-5
Α.Ε.Φ:Γεωργίου,Κοντοβάς,Μάλλιαρης,Κουμπούρας,Καρακώστας,Σταμέκος,Κουλτσιάκης,Γκαντιάς,Τρυφούνοβιτσ,Παπανδρέου,Μπασιάκας
Έπαιξαν επίσης:Γρηγορίου,Καρανίκας,Πατσιαλής,Μίλκοβιτσ,Σαμαράς,Νάκου,Πολυζόπουλος,Φορτούνης,Διβανές,Νικούλης,Ιακωβάκης