Η Δήμητρα νίκησε τα Μετέωρα στην Καλαμπάκα

Σε ένα δυνατό τεστ που έγινε στο στάδιο Καλαμπάκας η Δήμητρα επικράτησε των Μετεώρων με σκορ 2-1

meteora-dhmhtra_fil_19-8-15_00052

Η νίκη των πράσινων επιτεύχθηκε στο φινάλε και το παιχνίδι είχε δύο διαφορετικές εικόνες. Στο πρώτο ημίχρονο που υποτίθεται πως αγωνίστηκαν οι βασικές ενδεκάδες τα Μετέωρα ήταν ανώτερα κι έχασαν σωρεία ευκαιριών, αλλά προηγήθηκαν μόλις με 1-0, ύστερα από πέναλτι που κέρδισε ο Μόκας κι εκτέλεσε ο Γραβάνης στο 30’. Στο διάστημα αυτό αρκετές φάσεις των Μετεώρων απέσπασαν τα χειροκροτήματα των φιλάθλων που έδωσαν εντυπωσιακό «παρών» για φιλικό παιχνίδι.

Στην επανάληψη  οι δύο ομάδες έκαναν αρκετές αλλαγές και η Δήμητρα/Απόλλων κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι που κέρδισε ο Κακάβας κι εκτέλεσε εύστοχα ο Κωτούλας.Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε  ο  Κακάβας στο 82ο λεπτό δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του