Φιλική ήττα από Καλλιθέα

DSCF45371

Στο πρώτο τεστ της χρονιάς για τον ΑΟΤ στο Καρπενήσι

Τα φιλικά είναι για τους προπονητές και ο Περικλής Αμανατίδης έβγαλε σίγπουρα χρήσιμα συμπεράσματα σήμερα στο πρώτο φιλικό τεστ ενάντια στην Καλλιθέα στο Καρπενήσι όπου ο ΑΟΤ γνώρισε την ήττα με 1-0.

11013639_522367267924253_4377942305652652588_n

Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Μπούζας στο 73΄όταν ο Μακρυωνίτης έκανε λάθος και ο παίκτης των «μπλε» έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο Αμανατίδης δεν χρησιμοποίησε τον Σάκη Τέλλο επιβεβαιώνοντας τις πληροφορίες που τον θέλουν να αποχωρεί από την ομάδα.

11855803_522367337924246_6164085395093722323_n

ΑΟ Τρίκαλα: Πίτκας, Σκούπρας, Κοτσώνης, Γιώτας, Παπαργυρίου, Μοσχάκης, Βαγγελή, Καμπλιώνης, Κέρι, Κυριάκος, Σαχινίδης
2ο ημίχρονο: Μακρυωνίτης, Τσατσαρής, Ανδρέου, Παπαευθυμίου, Παγώνης, Τσιώλης, Γεωργίου (78΄Ντάφλας), Σινάνι, Ψύρρας (78΄Μηνάς), Αλμπάνης Στ., Ρεντζιλάς (80΄Κατσαντώνης)
Καλλιθέα: Κατσούλης, Λεβέντης, Παγώνης, Νώνης, Πίκολο, Τεγούσης, Σταύρου, Μπέλης, Τσίπρας, Φράγκος, Προκς
2ο ημίχρονο: Μιχελής, Συργιόπουλος, Μουχτάρης, Τσιώνης, Κατσικογιάννης, Σταμόπουλος, Μπούζας, Αρναρέλης, Σμυρλής, Ιγνατίδης, Τζάκσον

(*) Πριν την έναρξη του ματς οι δύο ομάδες κράτησαν ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Κώστα Βίρβου ο οποίος συνέθεσε τον ύμνο του ΑΟ Τρίκαλα