Στη Γ’ Εθνική η Σπάρτη

Απ ότι φάνηκε το  πρώτο βήμα έγινε στη μικρή κατηγορία. Η Σπάρτη – απ’ όπου κατάγεται – αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 πέτυχε… επική ανατροπή

Απ ότι φάνηκε το  πρώτο βήμα έγινε στη μικρή κατηγορία. Η Σπάρτη – απ’ όπου κατάγεται – αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 πέτυχε… επική ανατροπή και έδωσε χαρά στον Δημήτρη Γιαννακόπουλο, που παρακολούθησε μέρος της αναμέτρησης (ξεκίνησε στις 18:00), καθώς ακολουθούσε ο τρίτος τελικός της Basket League στο ΣΕΦ.Πάντως τα ευχάριστα τα έμαθε με το φινάλε του αγώνα του Περιστερίου.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά η Κυπαρισσία κατάφερε να “χτυπήσει” δύο φορές. Στο 51ο λεπτό ο Παναγόπουλος εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας και με πλασέ από κοντά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ λίγο αργότερα (55′) ο Κόλλιας με δυνατό σουτ έγραψε το 2-0. Οι πανηγυρισμοί κράτησαν λίγο, αφού ο Αναστασάκος μείωσε στο 57′. Η ισοφάριση ήρθε στο 83′ μετά από ογανωμένη προσπάθεια και με σκόρερ τον Γκολέμη. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 87′ με κοντινή κεφαλιά ο Αναστασάκος. Οι ηττημένοι έχουν παράπονα από την διατησία του Γιάχου (που απέβαλε τον τεχνικό Αλέκο Ματζούνη στο 67′) και από τους βοηθούς Καρατζίκα και Απτόσογλου