Ένα ακόμα διπλό τα super Κορίτσια Τρικάλων

Η Γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα  των Τρικάλων πήρε  μία ακόμη σπουδαία αλλά και εύκολη τελικά εκτός έδρας νίκη.

SONY DSC

Η Γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα  των Τρικάλων πήρε  μία ακόμη σπουδαία αλλά και εύκολη τελικά εκτός έδρας νίκη. Αγγίζοντας τα όρια καλής απόδοσης   τα Τρικαλινά κορίτσια  επικράτησαν με 0-4 της Ροδόπης και παρέμειναν στην 1η θέση της βαθμολογίας της Β’ Εθνικής στο γυναικείο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

Οι αθλήτριες του Γ Λουλέ άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό όταν η Γιαννούλα έκλεψε τη μπάλα και με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 25ο λεπτό η Κορδέλα κέρδισε πέναλτι και η Μαρλέν εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών για το 0-2. Στο 36ο λεπτό η Γιουβρή με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 0-3 ενώ το σκορ έκλεισε στο 86ο λεπτό η Μαρλέν που με ατομική προσπάθεια και αφού ντρίπλαρε και την αντίπαλη πορτιέρο πλάσαρε στο άδειο τέρμα για το τελικό 0-4.

Τρικαλα: Χαρακολπούλου, Ντόκου, Τζιώρα, Χύμα (74’ Κωστοπούλου), Λαγούδη, Γιαννούλα, Λουλέ, Γιουβρή, Μαρλέν, Γεραγόρη (69’ Μπλούτσου), Κορδέλα (74’ Ευθυμίου).