Εφιαλτική πρεμιέρα και ήττα του ΑΟΤ στον Εύoσμο

14925449_1126098680776777_6908475127661682828_n

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα απο τον Εύοσμο.

Τα όρια της συντριβής άγγιξε η ήττα των Τρικάλων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος football league

Παρουσιάζοντας  κακή εικόνα σε όλη του αγώνα οι “κυανέρυθροι”  γνώρισαν την ήττα με 3-1 και η αλήθεια είναι πως στο τέλος από τύχη γλίτωσαν την συντριβή σε μια μέρα που τίποτα δεν πήγε καλά  αφού όλα τα πρωτοκλασάτα ονόματα της ομάδας παρουσιάστηκαν με ρόλο θεατή στο γήπεδο.Ο Αστέρας άνοιξε λογαριασμό στο 20’ με  την κεφαλιά του Γκότοβου και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0 , Στις αρχές της επανάληψης ακυρώθηκε κανονικό γκολ των Τρικάλων και μετά επήλθε κατάρρευση της ομάδας αφού στο 61 ο Φελίππε και στο 7 79 ο Δεινόπαπας ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0, για να μειώσει και να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Κουσκουνάς στο 84ο λεπτό

Οι «κυανέρυθροι», με εξαίρεση το πρώτο πεντάλεπτο στο οποίο μπήκαν κάπως  ζωηρά , δεν κατάφεραν να κάνουν αισθητή την παρουσία τους στα καρέ του Αστέρα δεν έδειξαν τα ποιοτικά τους χαρακτηριστικά, είχαν σε κακή μέρα τους παίκτες της μεσαίας γραμμής (και ειδικά τον Στεφάνοβιτς μακριά από τον καλό εαυτό τους) και αναμενόμενα έδωσαν δικαιώματα στους γηπεδούχους που φάνηκαν διαβασμένοι στο ματς και έβγαλαν ένα πιεστικό εικοσάλεπτο στο οποίο πέτυχαν το γκολ με το οποίο μπήκαν μπροστά, πέτυχαν άλλο ένα με πανομοιότυπο τρόπο (ακυρώθηκε με υπόδειξη βοηθού ως οφσάιντ) και γενικά κυριάρχησαν στο μεγαλύτερο  κομμάτι του α’ ημιχρόνου

Είναι δε χαρακτηριστικό ότι πέρα από το γκολ , ο Αγροτικός έβγαλε και άλλες δυο-τρεις φάσεις στις οποίες εξέθεσαν την αμυντική γραμμή των Τρικάλων αλλά ευτυχώς για τον ΑΟΤ , έδειξε ετοιμότητα ο Παπαδόπουλος κάνοντας μάλιστα δυο πολύ καλές αποκρούσεις

Στη μοναδική καλή στιγμή του τριαντάλεπτου οι «κυανέρυθροι» έφτιαξαν ευκαιρίας από τυχαία φάση χάρη στην οξυδέρκεια του Κουσκουνά αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα

Οι περίπου 100 Τρικαλινοί που βρέθηκαν στις κερκίδες του Ευόσμου περίμεναν να δουν αλλλαγή πλεύσης στο Β ημίχρονό όμως αν αυτής είδαν τραγικά λάθη από την αμυτντική γραμμή που έφεραν δυο ακόμα τέρματα από τον Αστέρα.

Βέβαια στο 49′ οι κυανέρυθροι πέτυχαν κανονικό γκολ που δεν μέτρησε και αυτή η υπόδειξη καθόρισε τη πορεία του ματς αφού ενώ στη συνέχεια από λάθη των Βέρτζου και Ριζογιάννη οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δυο γκολ και καθάρισαν το παιχνίδι στο 61 Ο Φελίπε εκμεταλλεύτηκε λάθος του βέρτου κι έκανε το 2-0 ενώ στο 79’ ο Δεινόπαπας έκλεψε από τον Ριζογιάνη και… έφτιαξε το 3-0 προς απογοήτευση όλων των Τρικαλινών που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Τα Τρίκαλα “απάλυναν” τελικά τον πόνο της μεγάλης ήττας με το γκολ που σημείωσε ο Κουσκουνάς στο 81’ (μετά από κεφαλιά του Ρασιτς) ενώ οι κυενέρυθροι γλίτωσαν τον διασυρμό στο 90 όταν ο Βέρτζος έσωσε αποκρούοντας την μπάλα πάνω στη γραμμή… Συνοπτικά τώρα η εικόνα της ομάδας δεν ήταν καλή, η αμυντική λειτουργία σε κρίσιμες φάσεις θύμιζε ομάδα περιφερειακού ενώ όπως προαναφέραμε όλα τα ατού και κυρίως οι κεντρώοι που αποτελούν και το ποιοτικό στοιχείο του ΑΟΤ ,  είχαν υποτυπώδη παρουσία σαν να μην ήταν στο γήπεδο

Σκόρερ : 18’ Γκότοβος, 61’ Φελίπε, 79’ Δεινόπαπας – 81’ Κουσκουνάς

Διαιτητής : Κυριαζίδης (Έβρου) (Καμπερίδης (Καβάλας), Καραΐσκος (Έβρου)

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Νεντίδης): Γιακουμής, Αργυρίου, Γκότοβος, Ουνγιαλίδης, Κουκόλης, Τεγούσης, Χατζής (67’ Τριανταφυλλάκος), Τάι, Φελίπε (90+4’ Γκέσιος), Δεινόπαπας (88’ Πάλλας), Πάτο

ΤΡΙΚΑΛΑ (Γιώργος Γεωργιάδης): Παπαδόπουλος, Σαρακατσάνος, Νιάρος, Βέρτζος, Στεφάνοβιτς, Μουμίν, Ριζογιάννης, Μίνγκας (46’ Μπαϊκαρά), Χασομέρης (46’ Γιαννιτσάνης), Σερτζίνιο (77’ Ράσιτς), Κουσκουνάς

To  live  του αγώνα από το sportrikala

14956463_1126098717443440_6303364919900358493_n

2′

2′ Συρτό φάουλ του Τεγούση δεν ανησυχεί τον Παπαδόπουλο

16′ Σουτ του Τεγούση δεν ανησυχεί ο τερματοφύλακας των Τρικάλων

17′ Σουτ του Αργυρίου διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος, πρώτη καλή στιγμή του αγώνα

19′ Ο Παπαδόπουλος διώχνει και πάλι με υπερένταση σε κόρνερ σουτ του Τάι

20′ Απο το κόρνερ που εκτέλεσε ο Δεινόπαπας  ο Γκότοβος με κεφαλιά σημειώνει το 1-0

21′ Γκολ του Κουκόλη ακυρώνεται ως οφσάιντ

34′ Μετά απο λάθος του Γκότοβου που γύρισε απρόσεχτα την μπαλα πίσω ο Κουσκουνάς έκανε την προβολή και η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Γιακουμή

36′ Μετά απο λάθος του Νιάρου ο Πάτο δεν μπόρεσε να κοντρολάρει και να πλασάρει τον Παπαδόπουλο

49′ Γκολ του Κουσκουνά ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σύμφωνα με πληροφορίες απο φιλάθλους των Τρικάλων που ήταν στην ευθεία το γκολ ήταν καθαρό!

56′ Απίστευτη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Κουσκουνά απο εξαιρετική θέση αλλά με πλάτη στο τέρμα να στέλνει την μπάλα άουτ με τον τερματοφύλακα Γιακουμή να είναι εκτός θέσης

61′ Μετά απο αδράνεια της άμυνας ο Πάτο πάσαρε στον Φελίπε που με σουτ μέσα απο την περιοχή σημείωσε το 2-0 για τον Αγροτικό Αστέρα.

80′ Μετά απο λάθος του Ριζογιάννη ο Δεινόπαπας έκλεψε την μπάλα, βγήκε απέναντι στον Παπαδόπουλο και χωρίς δυσκολία έκανε το 3-0

81′ ΓΚΟΟΟΛ Ο Κουσκουνάς μετά απο κεφαλιά πάσα του Ράσιτς σημειώνει το 3-1

90′ Πάνω στην γραμμή διώχνει ο Βέρτζος πλασέ του Πάλλα που πήρε την μπάλα μετά απο εντυπωσιακή ενέργεια του Πάτο

Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Κυριαζίδης απο τον Έβρο με βοηθούς τους κ.κ. Καμπερίδη (Καβάλας), Καραϊσκο (Εβρου). 4ος διαιτητής είναι ο κ. Τζουμαλάκης (Σερρών). Κίτρινη κάρτα είδαν οι Φελίπε, Αργυρίου του Αγροτικού Αστέρα και 0 Ριζογιάννης του ΑΟΤ

14938131_705099002984411_1793374566529094634_n (1)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αγροτικός Αστέρας (Θανος Χατζηαθανασίου): Γιακουμής, Αργυρίου, Γκότοβος, Ουνγιαλίδης, Κουκόλης, Τεγούσης, Χατζής (68′ Τριανταφυλλάκος), Τάϊ, Φελίπε (90′ Γκέσιος), Δεινόπαπας (88′ Πάλλας), Πάτο

ΑΟ Τρίκαλα (Γιώργος Γεωργιάδης): Παπαδόπουλος, Σαρακατσάνος, Νιάρος, Βέρτζος, Στεφάνοβιτς, Μουμίν, Ριζογιάννης, Μίνγκας (46′ Γιαννιτσάνης), Χασομέρης (46′ Μπαϊκαρά), Σερτζίνιο (77′ Ρασιτς), Κουσκουνάς