Ισοπαλία των Γυναικών στην Καστοριά (Όλο το βίντεο του αγώνα)

Το μεσημέρι του Σαββάτου άνοιξε η αυλαία της δράση της 19ης  αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Α Εθνικής γυναικών και  τα κορίτσια των Τρικάλων 2011 αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Καστοριά μένοντας τελικά στο 1-1 που διαμορφώθηκε από το α’ ημίχρονο.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την Τρικαλινή ομάδα καθώς στο 11ο λεπτό, μετά από πρέσινγκ των κυανέρυθρων, επανακτήθηκε η μπάλα και η Κωστοπούλου δοκιμάζοντας μακρινό σουτ αιφνιδίασε την γκολκίπερ της Καστοριάς σημειώνοντας το 0-1.

Όμως, παρά  το προβάδισμα και την καλύτερη παρουσία της ομάδας στο γήπεδο, το συγκρότημα της Καστοριάς έβγαλε αντίδραση και κατάφερε πριν τη λήξη του πρώτου μέρους να ισοφαρίσει . Στο 39’ οι Τρικαλινές ήταν και πάλι μπροστά, όμως έχασαν τον έλεγχο και στην κόντρα επίθεση η Τζιάρα των γηπεδούχων ξέφυγε από πλάγια αριστερά , έβγαλε σέντρα στην μικρή περιοχή κι  εκεί βρήκε την Ναφούλα που με διπλή προσπάθεια (μετά την αρχική κεφαλιά) πέτυχε με προβολή το 1-1 φέρνοντας το ματς στα ίσα. Το 1-1 ήταν σκορ ημιχρόνου αλλά και το τελικό του αγώνα. Στα αξιοσημείωτα το ότι ο Γιώργος Λουλές κάθησε στην κερκίδα,αφού συμπλήρωσε 3 κίτρινες κάρτες στον αγώνα με τη ΡΕΑ και τον αντικατέστησε στον πάγκο ο συνεργάτης του,γυμναστής Ανδρέας Κιτσόπουλος. Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν η Μπουζίνου,η Στεργιούλη,η Σμιλικοβιτς και η Κωστοπουλου(που συμπλήρωσε τρεις και χάνει τον επόμενο εντος έδρας αγώνα με τον ΟΦΗ).

Η σύνθεση των Τρικαλων:
Νάση,Γεωργούλα,Στεργιούλη,Σμιλίκοβιτς,Κεχαγιά,Τσούνη,Τζιώρα(76’ Κυριζακη),Κωστοπούλου,Μπουζίνου,Ζώτου(65’ Βαΐτση),Μπετανκούρ(60’ Κορτεζ).

14.Ελπίδες Καρδίτσας (5-82) 1
*Εκκρεμούν οι εξ αναβολής αγώνες ΠΑΟΚ-ΟΦΗ για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος και Αστέρας Τρίπολης-ΑΟ ΡΕΑ για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος.