Επική πρόκριση της Μ.Γιουνάιτεντ, 4-3 τη Λίβερπουλ

Με μια μυθική παράσταση με 55 τελικές, εκ των οποίων οι 22 στην εστία, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1, έστειλε το ματς στην παράταση, όπου η Λίβερπουλ προηγήθηκε ξανά, αλλά με γκολ του Ράσφορντ κι ένα ακόμα του Ντιαλό στο 120′, οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν 4-3 και πήρα το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Γουέμπλεϊ.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” προηγήθηκαν με τον Σκοτ Μακτόμινεϊ, όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν ανατροπή στο τέλος του 1ου μέρους με τους Αλέξις Μακ Άλιστερ και Μοχάμεντ Σαλάχ, με τις δύο ομάδες να έχουν πολλές ευκαιρίες, αλλά να αφήνουν το καλό για το τέλος.

Ο Άντονι ισοφάρισε στο 87′, ο Μάρκους Ράσφορντ είχε τετ α τετ στις καθυστερήσεις κι ο Έλιοτ δοκάρι ενδιάμεσα, πετυχαίνοντας και το πρώτο γκολ της παράτασης. Ο Ράσφορντ στο 112′ και ο Ντιαλό στο 120+1′ έκαναν την απίστευτη ανατροπή κι έδωσαν στη Γιουνάιτεντ 11η πρόκριση εις βάρος της Λίβερπουλ στο κύπελλο.