Μεγάλη νίκη τετράδας του Παναθηναϊκού

Στην  26η αγωνιστική της Euroleague, οι «πράσινοι»επικράτησε 74-63 της Φενέρμπαχτσεστο  ΟΑΚΑ, χάνοντας για ένα σουτ τη διαφορά της ήττας στην Πόλη. Το «τριφύλλι» έπαιξε συγκλονιστική άμυνα στη δεύτερη και τρίτη περίοδο, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο επιθετικός οίστρος του Κέντρικ Ναν έκανε τη διαφορά.ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-21, 38-30, 57-47, 74-63
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ AKTOR (Αταμάν): Καλαϊτζάκης 6, Βιλντόσα 7 (1), Γκραντ 9, Ναν 23, Λεσόρ 13 (8ριμπ.), Αντετοκούνμπο, Γκριγκόνις 5 (1), Ερνανγκόμεθ 5 (8ριμπ.), Μήτογλου 8.
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ (Γιασικεβίτσιους): Μότλι 16 (5ριμπ.), Ουίλμπεκιν 10 (1τρ., 5ριμπ.), Σανλί 5 (1), Παπαγιάννης, Χέις-Ντέιβις 4, Μπιμπέροβιτς 12 (2), Νουά 4, Γκούντουριτς, Ντόρσεϊ, Καλάθης 12 (5ασ.), Μαντάρ.