Οι 12 αγώνες στους οποίους επιβεβαιώθηκε ο «ύποπτος στοιχηματισμός»

Στην Επιτροπή Μορφωτικών Υποθέσεων της Βουλής βρίσκεται ο φάκελος της UEFA / sportradar που αφορά 23 ύποπτα ματς τα οποία διεξήχθησαν τα περισσότερα κατά τη σεζόν 2022 – 2023

2/3/2023 Ολυμπιακός Β – Επισκοπή (3-0): Επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός να δεχθεί η Επισκοπή δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και να ηττηθεί με διαφορά τριών γκολ.

18/4/2023 Παναχαϊκή – Ηλιούπολη (2-2): Επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός για την επίτευξη δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τεσσάρων συνολικά.

19/3/2023 ΟΦ Ιεράπετρας – Ηλιούπολη (1-1)

3/5/2023 Καλλιθέα – Παναχαϊκή (3-1): Επιβεβαιώθηκαν ο στοιχηματισμός για over 2.5, ότι θα επιτευχθούν τουλάχιστον τρία γκολ και ότι η Παναχαϊκή θα ηττηθεί με δύο γκολ διαφορά.

6/5/2023 Ολυμπιακός Β – Ο.Φ. Ιεράπετρας (3-2): Επιβεβαιώθηκε ο έντονος live στοιχηματισμός για ήττα του ΟΦΙ στα τελευταία λεπτά παρότι έως το 79′ το ματς ήταν ισόπαλο 2-2.

6/5/2023 Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου (3-0): Επιβεβαιώθηκε ο έντονος στοιχηματισμός για ήττα του Απόλλωνα με διαφορά τριών γκολ.

19/5/2023 Ηλιούπολη – Αιγάλεω (2-3): Επιβεβαιώθηκε ο “άκρως ύποπτος στοιχηματισμός” να μπουν τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και να νικήσει το Αιγάλεω στο τέλος. Το α’ ημίχρονο έληξε 2- 1 υπέρ της Ηλιούπολης και στο τέλος νίκησε το Αιγάλεω με 3-2.

28/5/2023 ΑΕΚ Β’ – Παναχαϊκή (4-1): Επιβεβαιώθηκε ο “άκρως ύποπτος στοιχηματισμός” να δεχθεί η Παναχαϊκή τουλάχιστον ένα γκολ το πρώτο ημίχρονο το οποίο έληξε με 1-0 υπέρ της ΑΕΚ Β’.

2/6/2023 Καλαμάτα – ΟΦ Ιεράπετρας (3-0): Επιβεβαιώθηκε η έντονη στοιχηματική δραστηριότητα που αναπτύχθηκε στο 36’ του αγώνα για να χάσει ο ΟΦΙ αρχικά με δύο και στη συνέχεια με τρία γκολ διαφορά. Το 3-0 έγινε με πέναλτι στο 90’.

17/6/2023 ΑΕΛ – Διαγόρας (5-0): Επιβεβαιώθηκε ο live στοιχηματισμός να ηττηθεί ο Διαγόρας αρχικά με τουλάχιστον τρία και στη συνέχεια με τέσσερα γκολ διαφορά.

11/11/2023 Καμπανιακός – Λεβαδειακός (0-2): Επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός στο να δεχθεί γκολ ο Καμπανιακός γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

9/10/2023 Χανιά – ΟΦΗ (3-5): Επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός για τουλάχιστον ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο – επιτεύχθηκαν δύο γκολ.

Οι δέκα αγώνες στους οποίους ΔΕΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ ο «ύποπτος στοιχηματισμός»:

13/3/2023 Απόλλων Σμύρνης – Ο.Φ. Ιεράπετρας (1-1): Δεν επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός στο over (να επιτευχθούν συνολικά τουλάχιστον τρία γκολ).

19/4/2023 Κηφισιά – Προοδευτική (1-1): Δεν επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός στη νίκη της Κηφισιάς και στο OVER 2,5 και στο τελικό αποτέλεσμα. Επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός στο OVER 1,5 στο α’ ημίχρονο.

19/4/2023 Ηρακλής – Μακεδονικός (0-0): Δεν επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός στην επίτευξη γκολ από τον Ηρακλή στο πρώτο ημίχρονο.

21/4/2023 ΠΑΟ Ρουφ – Ολυμπιακός Β (1-2): “Δεν υπάρχουν επαρκή στοιχεία για την κλιμάκωση του αγώνα ως οριστικά χειραγωγημένου”.

23/4/2023 Απόλλων Σμύρνης – Επισκοπή (3-1): “Δεν υπάρχουν επαρκή στοιχεία για την κλιμάκωση του αγώνα ως οριστικά χειραγωγημένου”.

23/4/2023 ΑΕΛ – Αλμωπός Αριδαίας (2-0): Δεν επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός για over 2,5 στο τελικό αποτέλεσμα.

24/4/2023 ΟΦ Ιεράπετρας – Κηφισιά (0-1): Δεν επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός να ηττηθεί ο ΟΦΙ με δύο γκολ διαφορά.

15/5/2023 ΟΦ Ιεράπετρας – Παναχαϊκή (2-1): Παρότι η Παναχαϊκή προηγήθηκε υπήρξε έντονος live στοιχηματισμός για ήττα της Παναχαϊκής με δύο γκολ διαφορά, που δεν επιβεβαιώθηκε εν συνόλω.

18/6/2023 Ηλιούπολη – ΟΦ Ιεράπετρας (2-3): Δεν επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός για επίτευξη δύο γκολ και ήττα του ΟΦΙ στο α’ ημίχρονο το οποίο έληξε 0-1. Ωστόσο, το πρώτο ημίχρονο αφαιρέθηκε πρόωρα από ασιατικές στοιχηματικές εταιρείες.

11/11/2023 Καλαμάτα – Τηλυκράτης (3-0): Δεν επιβεβαιώθηκε ο στοιχηματισμός για τουλάχιστον δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.