Super League 2: “Τρίποντα” για ΑΕΛ και Νίκη Βόλου

Η ΑΕΛ συνεχίζει το κυνήγι στον Λεβαδειακό με την τριάρα κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου, ενώ στο άλλο παιχνίδι η Νίκη Βόλου έκανε ανατροπή στην ανατροπή κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’,

Ο Χοσέτε Μιράντα άνοιξε το σκορ για τη Νίκη στο 12ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Η ομάδα του Αλέξη Αλεξιάδη απάντησε με τον Αργύρη Δαρέλα στο 41ο λεπτό, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο ΠΑΟΚ Β’ έπαιξε σχεδόν σε όλο με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Τσοπούρογλου αποβλήθηκε στο 47ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρά την κόκκινη, ο Στέφανος Τζίμας έκανε το 1-2 στο 51ο λεπτό.

Δέκα λεπτά μετά η Νίκη έφερε το ματς στα ίσια με τον Πολίτη στο 61ο λεπτό και ο Μιράντα στο τέλος έφερε τούμπα το ματς στο 87ο λεπτό.

Έτσι η Νίκη Βόλου έβαλε τέλος στο σερί τριών ηττών και παρέμεινε τέταρτη, έχοντας 18 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ Β’ παρέμεινε στους 13.